banner232

Rus kadınların cami karşısı sporu İslam dünyasını ayağa kaldırdı!

Rusya'ya bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da bir grup Rus kadının cami karşısında spor yaptığı anlar Ramazan ayı olması gerekçesiyle tepkilere neden oldu.

Rusya'ya bağlı Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da gerçekleştirilecek Kazan Maratonu öncesi bir grup genç kadın Kul-Şerif camiinin önünde squat yaptıkları görüntüleri, kadınların arka planından videoya alındı.

''MÜSLÜMAN TOPLUMLAR İÇİN KABUL EDİLEMEZ''
Tataristan Müftü Yardımcısı Rafik Mukhametşin, görüntüleri provokasyon olarak nitelendirirken, "Müslüman toplumlar için kabul edilemez" yorumu yaptı.

16. yüzyılda inşa edilen ve Avrupa'da türünün en büyüklerinden biri olan camii de dahil olmak üzere bir dizi tarihi simgesel yapının yer aldığı video, Müslümanların çoğunlukta olduğu Tataristan eyaletinde gerçekleştirildi.

Videonun maratondan önce Rus sosyal medyası VK'ya yüklendiği öne sürülürken, videoyu yayınlayan kişi "Herhangi bir kötü niyetimiz yoktu ve kimseyi rencide etmek istemedik" açıklamasında bulundu ve videonun arka planının tamamen tesadüf olduğunu dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 16:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 6 ay Önce

Bitmez bu virüs bu kadar pislik varken iyi bizde gidip kiliselerinemi yapalım bu kafirlerin

Eda46
Eda46 @Mahmut - 6 ay Önce

Taytını giymeyi unutma mahmut

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.