Mahsur kalan Suriyeliler kepçelerle kurtarıldı

Suriye’nin Halep kentine bağlı olan Azez ilçesinin kırsalında bulunan çadırlarına sel suyu basması sonucunda mahsur kalan Suriyeli mülteciler kepçelerle kurtarıldı.

Mahsur kalan Suriyeliler kepçelerle kurtarıldı

Suriye’nin Halep kentine bağlı olan Azez ilçesinin kırsalında bulunan çadırların sel suyu basması sonucunda mahsur kalan Suriyeli mülteciler kepçelerle kurtarıldı.

Kilis’in karşısında bulunan Azez kenti kırsalında savaştan kaçarak kendi imkanları ile çadırlarda yaşayan Suriyeli mültecilerin kaldıkları çadırlar yoğun yağı nedeniyle su bastı. Suriye İHH Acil Yardım Kurtarma ekipleri tarafından kepçe ve grayder yardımı ile suların içerisinde kalan Suriyeliler kurtarıldı.

Suriye İHH Acil Yardım Kurtarma Sorumlusu İshak Aka, Son bir haftadır şiddetli yağışların Azez’de etkili olduğunu ifade ederek, “Bu nedenle su taşkınları meydana geliyor. Çadırları su basması nedeniyle vatandaşlara müdahale ederek kurtardık. Bizler anında bölgeye acil yardim araçlarımızı gönderip sivil hakli tahliyeye başladık. Ayrıca yerel mecliste çalışmalar yürütmektedir. Çadırdan tahliye edilenlerin vatandaşların ihtiyaçları var. Bu nedenle yardım bekliyorlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2018, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.