Koronavirüs salgınında mutasyon müjdesi: Olumlu geçirmiş olabilir

Koronavirüs'ün mutasyon seyrine ilişkin umut verici bir açıklama yapıldı. D614G mutasyonunun olumlu sonuçlanmış olabileceği belirten Singapur'un Uluslararası Salgın Hastalıklar biriminin başkanı Paul Tambyahi, salgının yayılma hızının artarken, öldürücülük etkisinin azaldığına dikkat çekti.

Koronavirüs salgınında mutasyon müjdesi: Olumlu geçirmiş olabilir

Koronavirüs salgınının en başından bu yana belirtilen mutasyon sürecine ilişkin  Singapur'un Uluslararası Salgın Hastalıklar biriminin başkanı Paul Tambyahi açıklama yaptı. Salgının yayılma hızının arttığını belirten Tambyahi, öldürücülük etkisinin düştüğünü açıkladı.

MUTASYON SONUCU OLUMLU

Paul Tambyah'a göre bu mutasyonun olumlu bir sonucu oldu. Tambyah verilerin bazı bölgelerde D614G mutasyonunun daha az insan öldürdüğünü gösterdiğini aktardı.

Tambyah, "Daha bulaşıcı ancak daha az ölümcül bir virüse sahip olmak iyi bir şey olabilir" dedi.

NTV'nin haberine göre, D614G adı verilen mutasyon başta Avrupa ve Amerika kıtaları olmak üzere dünya genelinde en yaygın görülen Kovid-19 türü. Araştırmacılar erken dönemde gerçekleşen bu mutasyon nedeniyle Covid-19'un yayılma hızının yaklaşık dört kat arttığını duyurmuştu. Bilim Kurulu üyeleri de daha önceden salgında mutasyon etkisine ilişkin açıklamalar yapmıştı.

KAYNAK: NTV

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.