banner232

Katilin adı belli değil ama suç alet belli: Tanga

Brezilya sahilinde meydana gelen akıllara durgunluk veren olayda bir yunusun ölümü yüzgecine dolanan iç çamaşırına bağlandı. Yetkililer, söz konusu tanganın yunusun yüzgecine sıkı sıkıya dolandığını, kemiğe kadar kestiğini ve bu nedenle de hayvanın öldüğünü söylediler.

Katilin adı belli değil ama suç alet belli: Tanga

Brezilya Itapoa'da bir sahil kenarına vuran yunusun ölüm nedeni görenleri şaşkına çevirdi. Tanga şeklideki bir iç çamaşırı yunusun yüzgeçlerine dolanmış ve yunusun yüzgecini neredeyse kemiğe kadar kesmişti.

Hayvana otopsi yapan veteriner ekibi, iç çamaşırının bir süredir yunusa dolanmış olduğuna ve ölümüne katkıda bulunmuş olabileceğine inanıyor.

Veteriner ekibinden Giulia Gaglianone, yunusun yüzgecinin tanga etrafına dolandığını, ipin kemiğe kadar kestiğini ve hayvanda kalıcı olarak açık bir yara bıraktığını söyledi. Yunusun ayrıca kulağının bir kısmında ve akciğerlerinde zayıflık, zatürre ve çok sayıda parazit gibi kronik zayıflık belirtileri gösterdiği ifade edildi.

Yetkililer, denize atılan kumaşlar, deniz canlıları için tehdit oluşturuyor derken, pamuk, keten ve ipek gibi doğal kumaşların ayrışmasının aylar aldığını, polyester gibi sentetik kumaşlar yüzlerce yıl sürdüğüne dikkat çekiyor. Bununla birlikte denize atılan her atık madde deniz canlıları için bir risk oluşturuyor.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.