Japonya'da 42 mürettebatlı gemi kayboldu

Japonya Sahil Güvenliği, Maysak Tayfunu sırasında 43 kişinin bulunduğu ve 5 binden fazla büyükbaş hayvan taşıyan Gulf Livestock 1 adlı kargo gemisinin kaybolduğunu açıkladı.

Japonya'da 42 mürettebatlı gemi kayboldu

Gulf Livestock 1 adlı gemi, çarşamba günü erken saatlerde Amami Oshima Adası'nın yaklaşık 185 kilometre batısında, acil durum sinyali yayınladı ve radardan kayboldu. Geminin kaybolduğu bölgede, ‘Kategori 4’ şiddetinde Maysak Tayfunu’nun etkili olduğu belirtildi.

Japon Sahil Güvenlik yetkilileri, kaybolan geminin arama çalışmalarının sürdüğünü, yaklaşık yarım gündür soğuk suda kalan mürettebattan bir denizcinin kurtarıldığını ifade etti. Yetkililer, kurtarılan Filipinli denizcinin sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

GEMİDE 5 BİN 800 BÜYÜKBAŞ HAYVAN VARDI

Gemide 39 Filipinli, 2 Yeni Zelandalı ve 2 Avustralyalı mürettebat bulunduğu ve 5 bin 800 canlı büyükbaş hayvanın Yeni Zelanda’dan Çin’e taşındığı açıklandı.

Yeni Zelanda Dışişleri ve Ticaret Bakanlığı'na göre, Panama bandıralı gemi, 17 Ağustos'ta 5 bin 800'den fazla inekten oluşan kargosuyla Yeni Zelanda'dan ayrıldı. Kaybolan denizcileri arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.