Japonların çılgın buluşu: Çiçeğe dönüşen gazete

Japonların çılgın buluşları yer yer hayatımızı kolaylaştırıyor. Bunlardan bir tanesi Japonya'nın en çok okunan gazetelerinden biri, toprağa ekilip sulandığında yeşeriyor ve çiçek açıyor

Japonların çılgın buluşu: Çiçeğe dönüşen gazete
banner150

Japonların son icadı, geri dönüştürülmüş ve sebze kağıdından yapılmış, okuduktan sonra ekilebilecek bir gazete...

GERİ DÖNÜŞÜMÜN EN TATLI HALİ
Geri dönüştürülmüş kağıt, küçük çiçek ve ot tohumlarından oluşan bir karışımla yapılıyor. Böylece yeniden kullanılabiliyor. Sürdürülebilir ürün geliştirmenin en tatlı hali gazetenin alt köşesinde de resimlerle anlatılıyor.

EKİLEBİLİR GAZETE
Gazetenin yeniden dönüşmesi için okuduktan sonra gazeteyi küçük parçalar halinde toprağa gömmek ve sulamak... Birkaç hafta içerisinde saksıda bitki ve çiçekler görmek mümkün...

Bu düşünce, "The Mainichi" ile çalışan reklam ajansı tarafından tasarlandı. Yeşil gazete adı verilen girişim, Japon gazetesinin üstlendiği ilk sürdürülebilir girişim değil. Çevreci gazete, çevreyi korumaya yönelik girişimleri kapsamında susuzluk çeken nüfus için su bağışlarında da bulunmuştu.

4 MİLYON SATIYOR
Günde dört milyondan fazla satılan ve yaklaşık 80 milyon yen, yani 2 buçuk milyon liranın üstünde gelir elde eden gazete, çevresel konularda çocukların farkındalığını artırmak ve onlara geri dönüşümün önemini öğretmek için okullarda da etkinlikler düzenliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.