İran'da virüsten ölenlerin sayısı korkunç bir rakama çıktı!

İran'dan gelen son dakika haber korku yarattı. Kum kentinde yayılan virüs sebebiyle ölenlerin sayısı fırladı. İran'ın yarı resmi ajansı ILNA ölü sayısının 50'ye çıktığını duyurdu.

İran'da virüsten ölenlerin sayısı korkunç bir rakama çıktı!
banner150

Koronavirüs salgının baş gösterdiği İran'da ölenlerin sayısı katlanarak artıyor. Kum kentinde ortaya çıkan vakalar için İran yönetimi 'karantina' uygulamayınca virüs başkent Tahran'a da sıçradı. İran resmi makamları ölü sayısını 12 olarak açıklarken yarı resmi ILNA ajansı geçtiği son dakika haberiyle gündeme bomba gibi düştü. ILNA ajansının iddiasına göre rakam 10 gün içinde fırladı ve korkunç bir sayıya ulaştı. 

İran ajansından korkutan iddia, Bakanı yalanladı
Kum kentinden Ahmed Amiriabadi adlı bir yetkilinin sözlerini aktaran İran İşçi Haber Ajansı (ILNA), şehirde 250’den fazla kişinin karantina altına alındığını aktardı. İranlı yetkiliye göre; 13 Şubat’tan bu yana corona virüsü nedeniyle İran’daki ölü sayısı ise 50. Resmi açıklamalarda, ilk ölümlü vakanın 19 Şubat’ta görüldüğü belirtilmişti. Yetkililer ölü sayısını ise 12 olarak açıkladı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.