İran' da protesto! Ölü ve yaralılar var

İran'da Fars eyaletine bağlı Kazerun kentinde dün gece başlayan ve tüm kenti kaplayan protesto gösterilerinde ölü ve yaralılar var.

İran' da protesto! Ölü ve yaralılar var
banner150

İran'da Fars eyaletine bağlı Kazerun kentinde dün gece başlayan ve tüm kenti kaplayan protesto gösterilerinde  ölü ve yaralılar var.

İran medyasına yansıyan haberlere göre, Kazerun'da hükümetin kenti ikiye ayırma planını protesto etmek amacıyla dün gece düzenlenen gösteriler şiddete dönüştü.
1 ÖLÜ, 6 YARALI
Göstericilerden bazılarının kentteki polis karakoluna saldırdığı ve karakolu ateşe verdiği belirtildi. Olaylar sırasında bir kişinin hayatını kaybettiği, ikisi ağır 6 kişinin de yaralandığı ifade edildi. Göstericiler tarafından sosyal medyada paylaşılan görüntülerde silah sesleri duyuluyor.
RESMİ AÇIKLAMA GELMEDİ
Yetkililerden henüz konuyla ilgili açıklama yapılmadı.
KENTİ İKİYE AYIRMA PLANI


İran'ın güneyindeki Fars eyaletinde yer alan Kazerun, son haftalarda hükümetin kenti ikiye ayırma planına tepki gösteren bölge halkının düzenlediği gösterilere sahne olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.