İngiltere'yi endişe kapladı! Marketlerdeki bütün makarnaları topladılar

İngiltere'nin Londra kentindeki marketlerden gelen fotoğraflar, korona virüs salgınının ülkede geldiği noktayı bir kez daha gözler önüne serdi.

İngiltere'yi endişe kapladı! Marketlerdeki bütün makarnaları topladılar
banner150

İngiltere'de korona virüs salgınında yeni bir zirve yaşanıyor. Sözcü gazetesinde yer alan habere göre İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock dün yaptığı açıklamada ülkede son haftalarda günlük vaka ve ölüm sayısının artış göstermesini hatırlatarak kamuoyunu ikinci bir dalga konusunda uyardı.

Öyle ki Hancock, dün yaptığı açıklamada ikinci bir sokağa çıkma ve karantina uygulamasının gündemde olduğunu dile getirerek, “İkinci bir karantina uygulamasını göz ardı etmiyoruz. Patlamanın eşiğindeyiz” ifadesini kullanmıştı.

RAFLARIN BOŞALDIĞI GÖRÜLDÜ

Bu açıklamanın ardından İngilizler sokağa çıkma yasaklarının yaklaşmakta olduğunu düşünüp adeta süpermarketlere ve mağazalara akın etti. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraf ve videolarda marketlerdeki rafların boşalmış olduğu görülüyor. 

Twitter kullanıcıları, Londra’daki birçok markette çekilmiş fotoğrafları paylaşırken özellikle tuvalet kağıdı, kağıt havlu, makarna, pirinç ve un gibi ürünler neredeyse tükendi. Özellikle birçok kuru gıda ve bakliyatın tükendiği açıklanırken sosyal medyada birçok kullanıcı olası bir sokağa çıkma yasağı durumunda marketlerin açık kalacağını öngördü.

"PANİK TÜKETİMİ"

Yaşananların ardından İngiltere’nin önde gelen süpermarketlerinden yetkililer kamuoyuna açıklama yaptı… Tesco, Ocado ve Sainsbury’s gibi şirketler son haftalarda talebin arttığını ve “panik tüketiminin” ortaya çıktığını açıkladı.

Yetkililer, “Müşterilerimizden sakin olmalarını istiyoruz, onlara yetecek kadar gıda ve malzeme stoğu bulunmaktadır” açıklamasını yaparken bazıları evlere servis uygulamalarının olduğunu da dile getirdi.

(Kaynak: Sözcü)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.