Her gün saatlerce bilgisayar ve tablet oynayan çocuğa kalıcı tik geldi

Filipinler'de yaşayan 6 yaşındaki bir çocuk, uzun saatler boyunca bilgisayar oyunu oynadıktan sonra tik geldi... Oyun oynamayı bıraktıktan haftalar sonra bile her 20 dakikada bir gözü seğiren çocuk, gözlerini kırpıyor ve dudakları istemsizce titriyor. Doktorlar yaşananların sebebi olarak çocuğun uzun saatler oyun oynaması gösterirken bir çözüm bulamadıklarını duyurdu.

“Her şeyin fazlası zarar” sözünü kanıtlayan bir olay yaşandı… 

Filipinler’in Nueva Ecija bölgesinde yaşayan John Nathan Lising, uzun saatler boyunca bilgisayar oyunu oynadıktan sonra ciddi bir rahatsızlıkla karşı karşıya geldi.

ÇARESİ YOK
Sözcü'nün haberine göre; aylar boyunca her gün 9 saat bilgisayar oyunu oynayan 6 yaşındaki John’un yüzünde tik oluştu. Her gün ekran başına oturan çocuğun yüzünde ve vücudunda istemsiz hareketler oluşurken doktorlar da bu duruma bir çare bulamadı. Doktorlar, “Her gün her 20 dakikada bir çocuk kriz geçiriyor. Yüzü ve vücudu seğiriyor. Dudakları sürekli titriyor” açıklamasını yaptı. Yetkililer kontrol çalışmasının devam ettiğini açıklarken ailesi bu durumu uluslararası basına açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.