Hayalet uçak Suriye'de görüntülendi! Şok görüntüler

Suriye hava sahasındaki deneme uçuşunun görüntüleri, Rusya Savunma Bakanlığı tarafından paylaşıldı. Rus ordusunda "hayalet uçak" olarak hizmet verecek 5'inci nesil savaş uçağı Su-57, Suriye'de deneme uçuşu yaptı.

Hayalet uçak Suriye'de görüntülendi! Şok görüntüler
banner150

Rusya Savunma Bakanlığı, test aşamasında olan Su-57  model 5'inci nesil savaş uçağının Suriye'deki deneme uçuşu görüntülerini yayınladı. 

Bakanlık, Su-57 test uçuşlarıyla ilgili video görüntüleri ve yazılı  açıklama yayınladı.

Açıklamada, 5'inci nesil uçağın gerçek savaş durumunda yeteneklerini  doğrulamak için uçuşların yapıldığı belirtilerek, uçuşlar sırasında yüksek  sıcaklıklarda ve diğer zor koşullarda uçağın uçuş performansı, akıllı bilgi ve  yönetim kompleksi ile silah sistemi dahil var olan tüm sistemlerin çalışmasının  kontrol edildiği ifade edildi.

Ayrıca Su-57 mürettebatının Suriye'de 10'dan fazla uçuş  gerçekleştirdiği bildirildi.

Öte yandan, görüntülerindeki iki Su-57 uçağının test uçuşlarını  Suriye'nin hangi bölgesinde ve hangi tarihlerde yaptığına ilişkin bilgi paylaşılmadı.

Rus Sukhoi firması tarafından tasarlanan Su-57 model 5'inci nesil çok  amaçlı avcı savaş uçağı, görünmezlik özelliği nedeniyle Rus ordusuna "hayalet  uçak" teknolojisi ile hizmet verecek. Altı adet öncül üretime sahip Su-57’nin ilk deneme uçuşu 2010'da yapılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.