banner232

Hastanede tecavüze uğrayan Covid hastası kadın hayatını kaybetti

Hindistan'ın Madhya Pradesh eyaletinde yaşayan 40 yaşındaki erkek hemşire, hastanede Covid-19 tedavisi gören 43 yaşındaki hasta kadına tecavüz etti. Hastane yetkililerine durumu bildiren kadın, birkaç saat sonra fenalaşarak hayatını kaybetti.

Hastanede tecavüze uğrayan Covid hastası kadın hayatını kaybetti

24 yaşındaki bir hemşireye de tecavüz ettiği ortaya çıkan Hemşire Ahirwar'ın daha önce görev yaptığı hastaneye aşırı alkollü bir şekilde geldiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırılma cezası almıştı.

Hemşirenin tacizine uğrayan kadının, 1984 yılında böcek ilacı üreten fabrikadan sızan gaz sonrası binlerce kişinin öldüğü ve yaklaşık bir milyonun etkilendiği faciadan kurtulan kişiler arasında olduğu belirtildi.

Yetkililer 1984 yılında yaşanan gaz faciasında fabrikadan sızan gaza maruz kalan kişilerin Kovid-19'dan ölme ihtimallerinin yedi kat daha fazla olduğunu söyledi.

Kadın hakları savunucuları ise yaptıkları açıklamada gerekli önlemleri almadıklarını iddia ettikleri hastane yönetimini olaydan sorumlu tutup hemşirenin yanı sıra hastane yönetiminin de yargılanması gerektiğini söyledi.

Polis, yetkilileri ailenin isteği üzerine kadın ve ailesinin kimliğinin açıklanmadığını söyledi. Hemşire Ahirwar, mahkeme için gözaltında tutuluyor.

Geçtiğimiz günlerde ise buna benzer olay İngiltere'de yaşandı.

İngiltere'de 75 yaşındaki felçli kadın Valerie Kneale , Blackpool Victoria hastanesine kaldırılmıştı. Hastanede durumu birden ağırlaşan yaşlı kadın hayatını kaybetti. Ancak talihsiz kadının ölümü şüpheli olarak kayıtlara geçmişti.

Yapılan otopside Valerie'nin hastaneye kaldırıldığı rahatsızlıklarından dolayı hayatını kaybetmediği ortaya çıkmış bunun üzerine polis soruşturma başlatmıştı. Yetkililer bir hastane personelini Valerie'yi taciz ettikten sonra öldürdüğü şüphesi ile gözaltına almıştı.

İlk patojolik bulgulara göre, Valerie'nin cinsel organında tecavüzden dolayı yırtılma meydana geldiği ve yaşlı kadının yırtılma sonrası aşırı kan kaybından dolayı hayatını kaybettiği ortaya çıkmıştı.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.