banner232

Hapishanede isyan var! 'çete' kavgası yüzünden en az 7 kişi öldü

Orta Amerika'da Kıstas bölgesinde Guatemala'da bir hapishanede çıkan isyanda ilk belirlemelere göre 7 mahkum hayatını kaybetti.

Hapishanede isyan var! 'çete' kavgası yüzünden en az 7 kişi öldü

Guatemala'nın Quetzaltenango kentindeki bir hapishanede iki çete arasında çıkan olaylarda en az 7 kişi hayatını kaybederken, 6'sının başının kesilerek öldürüldüğü belirtildi.

Orta Amerika ülkesi Guatemala'nın Quetzaltenango kentinde 2 binden fazla mahkumun kaldığı Cantel Hapishanesinde rakip çeteler arasında kavga çıktığı bildirildi. İçişleri Bakanlığı durumu "isyan" olarak nitelendirerek ilk belirlemelere göre 7 mahkumun hayatını kaybettiğini açıkladı.

Ulusal Polis Sözcüsü Jorge Aguilar ise hapishanede kontrolün yeniden sağlanması için yaklaşık 500 polisin görevlendirildiğini, hayatını kaybeden mahkumlardan 6'sının başının kesildiğini belirtti. Aguilar, çetelerden birinin birkaç gün önce meydana gelen bir olaya misilleme olarak diğerlerine saldırdığı ihtimali üzerinde durulduğunu ifade etti.

500 kişi kapasiteli hapishane, şu anda 2 binden fazla mahkumu barındırıyor.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.