Gazze'de ABD büyükelçiliği ayaklanması! Onlarca ölü, yüzlerce yaralı var

ABD'nin Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması, Filistinlileri ayağa kaldırdı. Büyük Dönüş Yürüyüşü'nden bu yana eylemler gerçekleştiren Gazzelilerin üzerine İsrail askerleri kurşun yağdırdı. Uluslararası haber ajansları, Gazze sınırındaki çatışmalarda 25 can kaybı olduğunu bildiriyor. Yaralı sayısı ise 500'ü geçti.

Gazze'de ABD büyükelçiliği ayaklanması! Onlarca ölü, yüzlerce yaralı var

ABD'nin Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması, Filistinlileri ayağa kaldırdı. Büyük Dönüş Yürüyüşü'nden bu yana eylemler gerçekleştiren Gazzelilerin üzerine İsrail askerleri kurşun yağdırdı. Uluslararası haber ajansları, Gazze sınırındaki çatışmalarda 18 can kaybı olduğunu bildiriyor. Yaralı sayısı ise 500'ü geçti.

ABD'nin, Tel Aviv'de bulunan büyükelçiliğini "kendi kendine" başkent ilan ettiği Kudüs'e taşıması, Filistinliler için bardağı taşıran son damla oldu. Büyük Toprak yürüyüşünden bu yana her gün eylem gerçekleştiren Filistin halkı, Gazze'de gösteriler gerçekleştiriyor.

İSRAİL ASKERLERİ İLE ÇATIŞMA
İsrail askerlerine karşı Kudüs direnişi gerçekleştiren Filistinliler, katil İsrail askerleri ile çatıştı. Barikatlar kurarak Gazze yollarını İsrail askerlerine kapatan göstericiler, lastik yaktı, sapanlarla askerlerin üzerlerine taş attı.

FİLİSTİNLİ ŞEHİT SAYISI 28'E YÜKSELDİ
İsrail askerleri Filistinli eylemcilerin halkı gösterilerine karşı acımasız müdahalaler gerçekleştirdi.

FİLİSTİNLİ ŞEHİT SAYISI 43'E YÜKSELDİ
Kadın erkek ayırt etmeksizin gerçekleştirilen ve gerçek mermiler ile gaz fişeklerinin kullanıldığı eylemlerde, aralarında çocukların da bulunduğu en az bin 700 Filistinli yaralanırken Filistinli şehit sayısı 43'e ulaştı.

YAS NEDENİYLE GREV
İsrail askerlerinin gerçekleştirdiği katliam nedeniyle Filistin'de yas ilan edildi, grev çağrısı yapıldı. Öldürülen onlarca Müslüaman Filistinli için rev başlatılacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2018, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.