Faciada yürek yakan detay! ''Ölüyorum anne özür dilerim''

İngiltere'de bir konteynerde ölü bulunan 39 kişi arasında 26 yaşındaki Vietnamlı bir kadının da olabileceği belirtildi. Vietnamlı kadının konteyner içindeki son anlarından annesine yazdığı mesajları yürekleri sızlattı.

Faciada yürek yakan detay! ''Ölüyorum anne özür dilerim''
banner150

İngiltere'nin Essex bölgesinde bir konteynerde ölü  bulunan 39 kişi arasında 26 yaşındaki Vietnamlı bir kadının da olabileceği iddia edildi. Vietnam merkezli bir insan hakları kuruluşu olan Human Rights Space'in Koordinatörü Hoa Nghiem, 26 yaşındaki Vietnamlı bir kadının kurbanlar arasında  olabileceğini, ailenin gelecek resmi cevabı beklediğini duyurdu. Nghiem, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, adı Tra My olan kadınınfotoğrafı ile Vietnam saatiyle 23 Ekim 04.28'de (İngiltere 22 Ekim 22.48)  gönderdiği belirtilen mesajları gösteren ekran görüntüsünü paylaştı. Mesajlarda, "Özür dilerim anne, yurt dışına çıkışım başarısız oldu. Anne, seni çok seviyorum. Ölüyorum, çünkü nefes alamıyorum. Anne, özür dilerim."  yazdığı kaydedildi.

Çin ağır ceza istedi

Sekizi kadın 39 kişinin soğutuculu konteynerde ölmesiyle ilgili  uluslararası soruşturma da yürütülüyor. Kurbanların Çinli olduğu değerlendirilirken, soruşturmada konteynerin  23 Ekim sabah erken saatlerde Belçika'nın Zeebrugge limanından İngiltere'ye nasıl  getirildiği ve olası iş birlikçiler araştırılıyor. Bu arada Çin'in Londra Büyükelçiliği Essex'e bir ekip gönderirken, Çin  Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Hua Chunying de İngiltere'nin mağdurların  kimliklerini en kısa sürede doğrulamasını ve suçluları tespit edip ağır şekilde  cezalandırmasını umduklarını söyledi. İngiliz polisi 23 Ekim sabahı erken saatlerinde aldığı ihbar üzerine  gittiği Waterglade sanayi sitesinde tır ile 39 cesedin yer aldığı konteyneri  bulmuştu. Konteyner akşam saatlerinde detaylı inceleme ve kurbanların kimlik  tespit çalışmaları için farklı bir yere taşınmıştı. Tırın 25 yaşındaki  sürücüsünün yanı sıra iki kişi daha gözaltına alınmıştı. İngiltere'nin liman kenti Dover'da da 2000'de bir konteynerde 58  Çinlinin cesedi bulunmuştu.

KAYNAK: AA

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2019, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.