DSÖ'den tartışma çıkaracak maske açıklaması!

Tüm dünya üzerinde etkisini göstermeye devam eden koronavirüs ile mücadele kapsamında Dünya Sağlık Örgütü, 12 yaş ve üzerindeki çocukların yetişkinler gibi maske takması gerektiğini açıkladı.

DSÖ'den tartışma çıkaracak maske açıklaması!

12 Aralık tarihinde Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını etkisini arttırmaya devam ederken, Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ) çocuklar ile ilgili garip bir açıklama geldi.

DSÖ, 12 yaş ve üzerindeki çocukların korona virüs salgını ile mücadeleye yardımcı olmak için yetişkinler gibi maske takması gerektiğini aktardı.

Örgüt, 6 ile 11 yaş arasındaki çocukların ise bulundukları yerlere ve taşıdıkları riske göre maske kullanmaları gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

5 YAŞ ALTI ÇOCUKLARIN MASKE KULLANMASINA GEREK YOK
5 yaşından küçük çocukların ise genel olarak maske kullanmasına gerek olmadığını aktaran DSÖ, yine de 5 yaş altı için bulundukları ortama göre maske takabilir açıklaması yapıldı.

Öte yandan Dünya, genelinde korona virüs vaka sayısı 23 milyon 283 bin 451’e, toplam can kaybı ise 806 bin 232’ye yükseldi.

Dünya genelinde 15 milyon 824 bin 412 kişi ise virüsü yenerek sağlığına kavuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2020, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.