Depremdeki ölü sayısı 387'ye yükseldi!

Endonezya’nın Lombok Adası’nda pazar günü meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde ölü sayısının 387’ye yükseldiği belirtildi.

Depremdeki ölü sayısı 387'ye yükseldi!

Ulusal Afet Yönetim Ajansı (BNPB) Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho,  yaptığı açıklamada, depremde yaşamını yitirenlerin 387’ye çıktığını belirtti.
 
Depremden olumsuz etkilenen 387 binden fazla kişinin güvenli alanlara  tahliye edildiği bilgisini paylaşan Nugroho,14 binden fazla yaralı olduğunu  belirtirken, depremde bölge genelinde 67 bin 875 evin, 468 okulun, 15 cami, 50  mescit, 3 hastane, 10 klinik ve 20 ofis binasının da zarar gördüğünü kaydetti.

Deprem ardından 500’den fazla artçı sarsıntının yaşandığını bildiren  Nugroho, enkaz altında insanların olduğundan şüphelendiklerini ve can  kayıplarının artmasından endişe etiklerini vurguladı.
 
Öte yandan, bölgede kapsamlı arama çalışmaları devam ederken, bölgeden  tahliye edilenlerin içme suyu ve gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanmasında  zorluklar yaşandığı belirtiliyor.
 
Lombok’ta 29 Temmuz’da meydana gelen 6,4 büyüklüğündeki depremde 16  kişi hayatını kaybetmişti. 5 Ağustos’ta 7 büyüklüğünde deprem ile şiddetli bir  şekilde sarsılan bölgede, perşembe günü de 6,2 büyüklüğünde bir başka deprem  meydana geldi.

banner70
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER