Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Üçlü Zirve öncesi bir araya geldi. Erdoğan, "PYD/YPG Münbiç ve Fırat'ın doğusundan temizlenmeden Suriye'nin bütünlüğü sağlanamaz. İdlib'teki çözüm için gayret gösteriyoruz" ifadelerini kullandı. Rusya Devlet Başkanı Putin de açıklamasında, "Suriye’deki hedeflere aktif, kapsamlı çalışmalarla ve uzlaşıyla ulaşabiliriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü
banner150

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye konulu Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi görüştü. görüşme öncesi konuşan Erdoğan, "Suriye'de güvenli bölge fikrini milli güvenlik kaygılarımızı gidermeye hizmet ettiği ölçüde biz de destekliyoruz. Bu fikre Rusya'nın da olumlu yaklaşmasından memnuniyet duyuyoruz" dedi.

Suriye'nin toprak bütünlüğüne vurgu yapan Erdoğan, şöyle devam etti: "PYD ve YPG Münbiç'ten ve Fırat'ın doğusundan temizlenmeden Suriye'nin toprak bütünlüğü sağlanamaz. İdlib'de hava sahasının kullanımı bağlamında sergilenen iş birliğinin Afrin ve Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde de sergilenmesi çok önemli."

PUTİN: YENİ BİR İVME KAZANDIRACAĞIMIZA EMİNİM

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye ile yürütülen  çalışmalar sayesinde Suriye'de önemli mesafe katedildiğini belirterek, "Türkiye ile birlikte Suriye'de taraflar arasındaki diyaloga yeni bir ivme  kazandıracağımıza eminim" dedi. Putin, bugün Soçi'de düzenlecek Dördüncü Üçlü Zirve Toplantısı  öncesinde Türkiye ile yapılan heyetlerarası görüşmede konuştu. Suriye krizinin çözümü için çalışmaların devam ettiğini kaydeden  Putin, "Türkiye ile yürütülen çalışmalar sayesinde Suriye'de önemli mesafe  katettik. Suriye'deki hedeflere aktif, kapsamlı çalışmalarla ve uzlaşıyla  ulaşabiliriz. Türkiye ile birlikte ve bugün yapacağımız üçlü zirvede, Suriye'de  taraflar arasındaki diyaloğa yeni bir ivme kazandıracağımıza eminim" dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.