Cuma namazını kana buladılar! Çok sayıda ölü var...

Afganistan'ın doğusunda bulunan Paktiya vilayetinde Şiilerin gittiği bir camide cuma namazı sırasında intihar saldırısı düzenlendiği ve en az 20 kişinin saldırıda öldüğünü açıklandı.

Cuma namazını kana buladılar! Çok sayıda ölü var...

Yerel medyaya göre Gardez kentinde Şiilerin gittiği İmam Zaman camisine iki intihar bombacısı saldırdı.
TOLOnews adlı haber ajans görgü tanıklarının  yaklaşık 30 kişinin öldüğü, yaklaşık 100 kişinin de yaralandığı yönünde açıklamalarda bulunduğunu duyurdu.

Ancak ajansa konuşan Paktiya Polis Şefi Muhammed Mandozay en az 20 kişinin öldüğünü, 40 kişinin de yaralandığını söyledi.
 
Saldırıyı henüz hiçbir örgüt üstlenmedi. 
Hükümetle barış görüşmelerine başlamayı kabul etmesi için üzerinde baskı olan Taliban son aylarda büyük kentlerdeki şiddetli saldırıları üstlenmedi.
 
Ancak IŞİD son aylarda Celalabad ve başkent Kabil'de hükümete ait binalardan ebelik eğitimi veren bir merkeze kadar çok çeşitli hedeflere ölümcül saldırılar gerçekleştirdi.
 
Geçen ay IŞİD mensubu bir intihar bombacısı Kabil Uluslararası Havalimanı yakınlarında üzerindeki patlayıcıyı infilak ettirmiş ve saldırıda 23 kişi ölmüştü.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 15:43
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.