Büyük vurgun... Türkiye dahil 11 ülkede milyonlarca liralık dolandırıcılık!

Cuma günü ABD hazinesi, Türkiye'nin de bulunduğu 11 ülkedeki bankalardan ve diğer varlıklardan milyonlarca kişiyi çaldığını söylediği üç hack grubunu onayladı.

Büyük vurgun... Türkiye dahil 11 ülkede  milyonlarca liralık dolandırıcılık!
banner150

ABD Hazine Bakanlığı'nın raporuna göre hükümet kontrolündeki üç grup, Ocak 2017 ile Eylül 2018 arasında Asya'daki beş borsadan 576 milyon dolarlık (3 milyar 275 milyon 769 bin TL) kripto para birimi çalmayı başardı. Raporda, Koreli grubun Türkiye'den hangi yolla ve ne kadar para çalmayı başardığı belirtilmezken, bu grupların siber saldırılarla Kuzey Kore'nin nükleer ve balistik füze programlarını finanse ettiği belirtildi.

ABD'nin raporuna göre, Lazarus Group 11 ülkede 16'dan fazla kurumu hedefleyerek yabancı finansal kuruluşlara saldırdı. Hacker grubunun 2018 itibariyle 1.1 milyar dolardan fazla çalmaya çalıştığı belirtilen rapora göre, Bangladeş, Hindistan, Meksika, Pakistan, Filipinler, Güney Kore, Tayvan, Türkiye, Şili ve Vietnam'daki bankalardan da para çaldığına inanılıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.