BM'den Rusya'yı zora sokacak rapor: Savaş suçu işlediler

Birleşmiş Milletler Suriye Araştırma Komisyonu, hazırladığı raporda Rusya'nın savaş suçu işlediğini belirtti. Söz konusu raporda, ''Rusya Hava Kuvvetleri İdlib'de sivil alanlarda gelişigüzel saldırılar başlatarak savaş suçu işledi'' ifadeleri yer aldı.

BM'den Rusya'yı zora sokacak rapor: Savaş suçu işlediler
banner150

Esed rejimi ve Rusya'dan destek alarak başta İdlib olmak üzere pek çok noktada sivil halkı bombalamaya devam ediyor. Konuyla ilgili bir rapor hazırlayan Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Araştırma Komisyonu, Rusya'nın savaş suçu işlediğini belirtti.

BM Suriye Araştırma Komisyonu Raporu'nda ''Rusya Hava Kuvvetleri (İdlib'de) sivil alanlarda gelişigüzel saldırılar başlatarak savaş suçu işledi'' denildi.

''SİVİLLERİN HAKLARI İHLAL EDİLDİ''

BM Suriye Araştırma Komisyonu, benzer ifadeleri Esed rejimi için de kullandı. BM'nin raporunda Esed rejiminin Suriye'de sağlık kuruluşları ve sivil unsurları vurarak defalarca savaş suçu işlediğini belirtildi.

Raporda, ''Suriye Demokratik Güçleri PKK/YPG'nin kontrolü altındaki bölgelerde çocuklar da dahil olmak üzere sivillerin hakları ihlal edildi'' ifadesine yer verildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.