Bilim kurgu filmi değil gerçek! Olanlar oldu...

Sadece bilim kurgu filmlerinde gerçekleşeceği düşünülmekte olan bir olay Meksika`da kayda geçti. Volkswagen`in geliştirmiş olduğu hava değiştirme makineleri fabrikanın olduğu bölgede yağışların tamamen sonlanmasına neden olunca çiftçiler harekete geçti.

Bilim kurgu filmi değil gerçek! Olanlar oldu...
banner150

Sadece bilim kurgu filmlerinde yaşanabileceği düşünülen bir olay Meksika'da gerçekleşti. Alman otomobil devi Volkswagen, Meksika'da kullandığı hava değiştirme teknolojisi nedeniyle bölgede kuraklığın baş göstermesine neden oldu.
 
Şirketin otomobil fabrikasının bulunduğu bölge dağlardan gelen rüzgarların maruz kaldığı bir bölge olduğundan yaşanan dolu yağışları, üretim ardından dışarıya park edilen otomobiller için ciddi sorunlar yaratıyordu.

Bunun üzerine Volkswagen, bölgeye hava değiştirme bombaları yerleştirdi. Bu bombalar belli hava şartları altında otomatik şekilde gökyüzüne şok bombaları göndermeye başladı.

Ancak zaman geçtikçe bu durum bölgede yağmurların bitmesine neden oldu.
 

Bölgedeki çiftçilerin temsilcisi Gerardo Perez yaptığı açıklamada bu şok bombardımanları nedeniyle gökyüzündeki bulutların tamamen ortadan kaldığını ve yağmur oluşumunun engellendiğini söyledi.
 
Öte yandan Volkswagen'in sözcüsü bu makinelerin otomatik kullanımını derhal durdurduklarını belirtti. 
 
Sözcü açıklamasında, "Doluya karşı park alanına ağ çektik. Bu ağ araçlarımızı korumak için ilk öncelik olarak kullanılacak. Makineler ise ikincil amaçla kullanılacak olup sadece manuel mod ile çalışacak." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.