banner232

Belarus'ta kırmızı-beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına 7 bin 500 TL ceza

Doğu Avrupa'da bulunan Belarus'ta muhaliflerin rengi olarak bilinen ve yasaklanan kırmızı-beyaz renkli çorap ve ayakkabı giydiği gerekçesiyle Natalia Sivtsova Sedushkina isimli kadına para cezası kesildi

Belarus'ta kırmızı-beyaz ayakkabı ve çorap giyen kadına 7 bin 500 TL ceza

Belarus’un başkenti Minsk’te ilginç bir olay meydana geldi. Natalia Sivtsova-Sedushkina adlı kadın, kırmızı beyaz renkli giydiği çorap ve ayakkabı nedeniyle 650 pound (yaklaşık 7 bin 500 TL) para cezasına çarptırıldı.

Belarus'ta yayın yapan bir internet sitesi, Sivtsova-Sedushkina’nın aldığı cezanın nedeninin, ülkedeki muhaliflerin bayrak renklerini taşıyan çorap ve ayakkabı giymesi olduğunu aktardı.

POLİS TARAFINDAN ALIKONDU

Sedushkina yerel medyaya yaptığı açıklamada, “Sanırım renklerden dolayı kolay fark edildim. Ancak bu bir ihlal mi? Sadece sakince yürüyordum. Kimseye dokunmadım ya da rahatsız etmedim” dedi.

Sedushkina, polis tarafından 3 saat boyunca alıkonulduğunu ifade ederek para cezası verdiklerini belirtti.

Öte yandan, 1918’de tanıtılan ve 1990’ların başında kısa bir süre yeniden ortaya çıkan beyaz-kırmızı-beyaz bayrak, Belarus’taki muhalefet hareketi tarafından kullanılıyor.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.