Banka müşterilerine şok! Kart bilgileri çalındı...

Rus bankacılık tarihinin en büyük sızıntısı! 60 milyon kredi kartına ilişkin bilgi çalındı.

Banka müşterilerine şok! Kart bilgileri çalındı...
banner150

Rus Sberbank'ın müşterilerine ait 60 milyon kredi kartına ilişkin bilgi çalındı. Sberbank, Rus bankacılık tarihinin en büyük sızıntısıyla ilgili iç soruşturma başlattı.
Rusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın müşterilerine  ait 60 milyon kredi kartına ilişkin bilgiler çalınarak satışa çıkarıldı.   Rus Kommersant gazetesinde yer alan habere göre, Sberbank’a ait  geçerli ve geçersiz toplam 60 milyon kredi kartına ilişkin bilgiler çalındı. Söz konusu kredi kartlarına ilişkin bilgilerin, Rusya’da yasaklı olan  bir internet forumunda satışa çıkarıldığı bilgisine yer verilen haberde,  bilgileri satışa çıkaran şahısların 200 kredi kartına ilişkin bilgiyi potansiyel  müşterilere “deneme” amacıyla sunduğu öne sürüldü.

Satışa sunulan bilgiler arasında detaylı şahsi bilgilerin yanı sıra,  kredi kartına ait mali bilgiler de yer alıyor. Halihazırda 18 milyon geçerli kredi kartına sahip Sberbank’tan yapılan  açıklamada, söz konusu sızıntıya ilişkin kurum içerisinde soruşturma başlatıldığı  belirtildi.
Uzmanlar, sızıntının Rus bankacılık tarihinin en büyüğü olduğunu  kaydederek, sonuçlarının tüm bankacılık sektörü için büyük olacağı görüşünde  birleşiyor.  Avrupa’nın da en büyük bankaları arasında yer alan Sberbank, Bağımsız  Devlet Topluluğu, Orta ve Doğu Avrupa'nın yanı sıra Türkiye, Çin ve Hindistan'da  da faaliyet gösteriyor.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner154

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.