banner232

Annenin en zor kararı: Hangisini seçecek...

İngiltere’de yaşayan üç çocuk annesi Sarah Bingham’ın oğlu ve kızının böbrek yetmezliği sonucu yaşam mücadelesi veriyor.

Annenin en zor kararı: Hangisini seçecek...

İki kardeşin sağlıklarına kavuşması için böbrek nakli gerekiyor. Nakilde doku uyumu gerektiğinden aile fertlerine testler yapıldı. Testlerin sonunda baba Darryl Bingham’ın (49) dokusu böbrek hastası çocuklarıyla uyumlu çıkmadı. Anne Sarah Bingham’ın dokusu ise uyumlu çıktı. Bu nedenle anneden alınacak bir böbrek, çocuklarından birine nakledilecek. Sarah Bingham’ı (48) bu konuda en fazla zorlayan da zaten çocukları arasında seçim yapmak zorunda kalması oldu.

KIZINA BAĞIŞLAYACAK

Sarah Bingham, “Annelik içgüdüsüyle tabii ki her iki çocuğuma da böbrek bağışında bulunmak istiyorum. Ancak tabii ki sadece birine bağışta bulunabilirim. Kızımın böbrekleri iflas noktasına geldiğinden muhtemelen önce ona nakil yapılması gerekecek. Bu nedenle ben de kızıma böbrek bağışlayacağım. Oğlumun da durumu kötü, böbrek nakline ihtiyacı var. Oğlum şimdilik diyalize girerek idare etmeye çalışıyor. Onun için de arayış devam ediyor. Bir anne için en zor durum, hayati bir konuda çocukları arasında ayrım yapmak” dedi. Çiftin 12 yaşındaki oğulları Casper ise ailedeki genetik böbrek rahatsızlığına karşı kontrol altında tutuluyor.

YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.