banner232

Amerika'da neler oluyor? Amerika'da son durum... Amerika'da darbe mi oluyor?

ABD'nin başkenti Washington'da bir araya gelen Trump destekçileri ile polis arasında gerginlik yaşandı. Amerika'da vatandaşlar ayaklandı. Dünya medyasının yakından takip ettiği ABD seçim sonuçları kriziyle ilgili tartışmalar devam ederken ''Sosyal medya Amerika'da darbe mi oluyor?'' sorusu birçok vatandaşın aklına geldi. Bu doğrultuda; Peki Amerika'da neler oluyor? İşte detaylarıyla ABD Son Dakika!

Amerika'dan gelen son dakika haberi, dünyayı ayağa kaldırdı. Vatandaşlar yoğun olarak an itibariyle hem televizyon ekranların başına hem de internetten takip etmeye başladı. Trump destekçileri, yeni başkan Joe Biden'ın konuşma yaptığı Kongre binasının camlarını kırarak taşkınlık çıkardı.

AMERİKA'DA SON DURUM
Bu sırada Amerika'da seçim sonuçları konusunda görüşmeler gerçekleştiği söyleniyordu. Sosyal medyada ve internette Amerika'da neler oluyor? ABD Karıştı! Amerika'da darbe mi oluyor? Amerika'da son durum ne? soruları sorulmaya başlandı. Peki ABD Son Dakika neler oluyor?

Amerika Birleşik Devletleri'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın tescil oturumu gerçekleştirdiği Kongre binası, Donald Trump destekçileri tarafından basıldı. Washington DC Belediye Başkanı Muriel Bowser tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyuruldu. Kongre polisleri, göstericilere müdahele etmek ve onlarla mücadele etmek için destek kuvvet isteğinde bulundu. Diğer yandan ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Başkan Donald Trump'ın seçici kurul oylarını tasdik etmeme konusundaki çağrısını da geri çevirdi.

Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Adam Kinzinger, "Bu bir darbe teşebbüsüdür" ifadelerinde bulundu. Donald Trump olaylar çığırından çıkınca itidal çağrısında bulunduğunu duyurdu. Donald Trump ayrıca bir video yayınladı ve göstericilere "eve dönün" çağrısında bulundy. Son dakika haberlerine göre; olaylar sırasında bir kadın silahla ağır yaralandı! Amerika Birleşik Devletleri medyası ayrıca yaralıların da olduğu bilgisi de paylaştı. İngiliz basını "ABD'de anarşi" başlıklarıyla olayları aktardı.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2021, 01:05
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.