Afganistan'a ait bir yolcu uçağı düştü!

Afganistan Havayolları'na ait 83 kişiyi taşıyan bir yolcu uçağının Taliban kontrolündeki bölgede düştü. Düşmeden önce alev aldığı öne sürülen uçakta can kaybı olup olmadığına dair resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Afganistan'a ait bir yolcu uçağı düştü!
banner150

Afganistan'da devlete ait olan Ariana Afghan Havayolları'na ait bir uçağın Ghazni vilayetinde düştüğü belirtildi. Yolcu uçağının Taliban kontrolündeki bölgede düştüğü açıklanırken, uçakta 83 kişinin olduğu belirtildi.

"UÇAK DÜŞMEDEN ÖNCE ALEV ALDI" İDDİASI

Afganistan'ın başkenti Kabil'den Herat giden yolcu uçağının Taliban tarafından kontrol edilen Deh Yak adlı dağlık bir bölgede düştüğü duyuruldu. Devlet tarafından işletilen Ariana Havayolları'na ait uçakta 83 kişinin bulunduğu kaydedildi. Uçağın düşmeden önce alev aldığı iddia edildi.

SÖZCÜ DUYURDU

Ghazni vilayet sözcüsü Arif Noori, ''Ariana Afghan Havayolları'na ait bir Boeing uçak yerel saatle 13.10'da düştü'' dedi.

ÖZEL KUVVETLER SEVK EDİLDİ

Afgan özel kuvvetlerinin olay yerine sevk edildiği bilgisi verildi. Öte yandan yerel kuvvetlerden destek istendi. Henüz can kaybı olup olmadığına dair resmi bir açıklama yapılmadı.

KAYNAK: REUTERS

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2020, 13:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.