ABD'de kızamık salgını! Öğrenciler karantinaya alındı

Los Angeles'taki iki üniversitede bazı öğrenciler karantinaya alındı, bazıları ise evlerine gönderildi.

ABD'de kızamık salgını! Öğrenciler karantinaya alındı
banner150

ABD'nin birçok eyaletinde devam eden kızamık  salgını nedeniyle California eyaletinin Los Angeles kentinde iki üniversitede en  az bin öğrenci ve personelden bazıları karantinaya alınırken, bazıları evlerine  gönderildi. 

Kamu sağlığı yetkilileri, Los Angeles'taki California Üniversitesi ve  California Devlet Üniversitesi’nde en az bin öğrenci ve personelden bazıları için  karantina uygulamasına geçildiğini, bazılarının evlerine gönderildiğini duyurdu

USC Verduge Hills Hastanesinden Dr. Armand Dorian, "Kızamık ölümcül  olabilir. Bu yüzden bu konuyu ciddiye alıyoruz." ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump, basın mensuplarına yaptığı açıklamada,  ülkede yayılmaya devam eden kızamık vakaları nedeniyle herkesin aşı olması  gerektiğini söyledi.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, bu yıl 22 eyalette yaklaşık  700 kızamık vakasının görüldüğünü duyurmuştu. Bunun son 25 yılın en yüksek rakamı  olduğu açıklanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.