Kahramanmaraş'ta Geleneksel Bertiz Boyalı Güreş Festivali

Dulkadiroğlu Belediyesi ve Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen Bertiz Boyalı Güreş Festivali, güreş tesisinde gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş'ta Geleneksel Bertiz Boyalı Güreş Festivali
banner150

Kahramanmaraş'ta, Dulkadiroğlu Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Bertiz Boyalı Güreş Festivali'nde 350 sporcu yarıştı.

Dulkadiroğlu Belediyesi ve Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından bu yıl 19'uncusu düzenlenen Bertiz Boyalı Güreş Festivali, güreş tesisinde gerçekleştirildi. Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya, Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Bilal Odunkıran, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı ve vatandaşların katıldığı festivale 350 sporcu katıldı.

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Bertiz bölgesinin güreşe olan ilgisini hayranlıkla karşıladığını söyledi. Dulkadiroğlu Belediyesi’nin bu ilgiyi bilerek önemli bir organizasyona imza attığını aktaran Güvenç, "Dulkadiroğlu Belediye Bakanımız yapmış olduğu bu güzel organizasyonla tüm Bertiz’i bir araya toplamış. İnşallah bu organizasyonu daha da büyüterek devam ettiririz. Ben bu güzel organizasyona imza atan Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay’a teşekkür ediyorum" dedi.
Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ise, Bertiz güreşlerinin önemine değindi. Bölgenin ata sporu güreşi çok sevdiğini hatırlatan Başkan Okay, bu nedenle bu alanda bölgeye önemli yatırımlar yaptıklarını hatırlattı. Boyalı’ya kazandırılan güreş sahasının geliştirilmesi için çaba harcayacaklarını aktaran Başkan Okay, çeşitli aksiliklerle yapılamayan güreşlerin bundan sonraki süreçte yapılacağını anlattı. Ayrıca bölgeye bir de müjde veren Başkan Okay, yöresel ürünlerin bu tarz festivallerle tanıtılacağını anlatarak sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Sosyal belediyeciliğin gerektirdiği tüm çalışmaları yapmak i için elimizden geleni yapıyoruz. Bertiz bölgemizin ihtiyaçlarını gidermek için ekiplerimiz gece gündüz çalışıyor. Dağınık ve coğrafyası zor bir bölge olmasına rağmen Bertiz bölgemize çok önemli hizmetler kazandırdık. Özellikle ulaşım noktasında üzerimize düşenin fazlasını yapıyoruz. Bölgemize standardı yüksek yol ve ulaşımı rahatlatacak projeler kazandırmayı sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra sosyal faaliyetlerle de bölgemizin şehir merkezindeki mahallelerden farkı olmadığını gösteriyoruz. Ata sporu güreş Bertiz bölgesinde çok seviliyor. Bunu bildiğimiz için buraya güzel bir tesis kazandırdık. Bu tesisimizi geliştirmek için de elimizden geleni yapıyoruz. Bölgemizin güreşe ve güreşçiye gösterdiği ilgi bizleri de bu alanda yatırım yapmaya teşvik ediyor. Ata sporumuz olan güreş Bertiz bölgemizde çok seviliyor. Boyalı mahallemizde bu güreşlerin merkezi haleni gelmiş bir yerdir. Bertiz bölgemizi tanıtmak için sadece güreşi değil, Bertiz’e has ürünleri de tanıtmak için çalışma yapacağız."

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2017, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.