Doğukent Camii'nde Bayram Namazı sonrası kahvaltı ikramı

Osmanlı geleneği olan bayram kahvaltısı programını bu yılda sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, Doğukent Cami'nde kılınan bayram namazı sonrası vatandaşlarla 4. bayram kahvaltısı programını gerçekleştirdi.

Doğukent Camii'nde Bayram Namazı sonrası kahvaltı ikramı

Dulkadiroğlu Belediyesi'nin yeniden canlandırdığı ve geleneksel hale getirdiği bayram kahvaltısı programı bu yılda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Doğukent Cami'nde gerçekleştirilen bayram kahvaltısı programına çok sayıda vatandaş katıldı. Osmanlı döneminde uygulanan ve birlik ve beraberliğin simgelerinden olan bayram kahvaltılarını yeniden canlandıran Dulkadiroğlu Belediyesi, geleneği bozmayarak bu yılda kahvaltı sofrasını kurdu.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, tarihi ve kültürel değerlere her anlamda sahip çıktıklarının altını çizdi. Kahvaltı programında konuşan Başkan Okay, Osmanlı geleneği olan bayram kahvaltılarının yeniden canlandırdıklarını ve her yıl düzenli olarak yaptıklarını aktardı.

Bu anlamda Kahramanmaraş'ta bir çok ilki gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Tarihi ve kültürel dokusuyla ön plana çıkan bir ilçeyiz. Bu yönümüzü en iyi şekilde değerlendirerek tarihi değerlerimizi yeniden canlandırıyoruz. Bu kapsamda unutulan ve kaybolan bir çok değerimizi yeniden canlandırmak için çalışıyoruz. Osmanlı geleneği olan bayram kahvaltıları da unutulan değerlerimiz arasındaydı. Ancak göreve başladığımızda bu kültürel değerimizi yeniden çıkarmak için çalışma yaptık. Kahramanmaraş'ta ilk defa bayram kahvaltısı uygulamasını yeniden başlattık ve bundan sonraki süreçte de devam ettireceğimizi belirtmek istiyorum. Birliğimizin ve dirliğimizin güçlendiği bu güzel günlerde bir arada olmamıza bu güzel etkinlikler vesile oluyor. Tarihe her anlamda olağanüstü damga vurmuş olan Osmanlı İmparatorluğunun bir çok kadim değeri var. Biz bunlara sahip çıkmak için uğraş veriyoruz. Dulkadiroğlu Belediyesi olarak tarihimize ve kültürümüze her alanda sahip çıkacağız. İlçemizi bu değerler üzerine inşa edeceğiz ve yeni nesillere de bunu en iyi şekilde aktaracağız. Ben bu güzel organizasyona katılan değerli misafirlerimize teşekkür ediyor ve mutlu bir bayram geçirmelerini diliyorum." Osmanlı geleneği olan bayram kahvaltısına katılan vatandaşlar da Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'a bu güzel hizmetinden dolayı teşekkür etti.

Kahvaltı vesilesiyle bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu belirten Ünal, şunları söyledi:

"Müslüman olmak, kardeş olmak ve bayramı bayram bilmek, Allah'ın bize bir nimeti. Bu nimete şükredenlerden kılsın Rabbim bizi. Rabbim milletimize, devletimize zeval vermesin. Rabbim bir sonraki bayrama bizleri sağlık ve afiyet içerisinde çıkmayı nasip etsin. Bütün İslam coğrafyasında mağdur ve mazlum olan kardeşlerimize de Rabbim nice güzel bayramlar ihsan eylesin. Bayramınız mübarek olsun. "

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç da sağlık ve mutluluk içinde nice bayramlara ulaşma temennisinde bulundu.

Programa AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İlker Çitil ile AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2017, 08:47
YORUM EKLE

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.