Başkan Okay TRT Çukurova Radyosu'nun konuğu oldu

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, TRT Çukurova Radyosunun konuğu oldu. Başkan Okay, Ramazan ayında yapacakları faaliyetleri ve hizmetlerini anlattı.

Başkan Okay TRT Çukurova Radyosu'nun konuğu oldu
banner150

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, TRT Çukurova Radyosunun konuğu oldu. Başkan Okay, Ramazan ayında yapacakları faaliyetleri ve hizmetlerini anlattı. 

TRT Çukurova Radyosu aracılığıyla Ramazan ayında yapacakları hizmetleri anlatan Belediye Başkanı Necati Okay, ilk olarak Ramazan ayında israfın önüne geçmek için vatandaşlara çağrıda bulundu. Özellikle ekmek israfı konusunda kamuoyunun dikkatini çekme adına çok önemli çalışmalar yaptıklarını aktaran Başkan Okay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Çevre duyarlılığı oluşturmak ve vatandaşlarımızı bilinçlendirmek amacıyla yaklaşık bir yıl önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendi tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ni o günden bu güne ilçemizde uygulamaktayız. Bu kapsamda israfın önüne geçme adına da çalışmalar yapıyoruz. Son yapılan bir istatistiki çalışmada; Dünya üzerinde her yıl 800 milyar dolar, Türkiye’de ise 214 milyar lira israf edilen yiyecekler ki bugünün büyük bir bölümünü ekmek israfı teşkil etmekte ve bunlar çöpe gidiyor. Türkiye’de günde 4,9 milyon adet ekmek çöpe gidiyor. Ülkemizde yılda 214 milyar liralık gıda israfı yapılıyor. Bu para ile ülkemizde 70 bin okul veya tam teşekküllü 2 bin hastane yapılabileceği bildiriliyor. Bizde bu konuda kendimizi sorumlu hissediyor ve israfın önüne geçmek için çalışma yapıyoruz.” 

Ramazan ayında yapacakları faaliyetlerle ilgili de bilgiler veren Başkan Okay, şunları dile getirdi: “Kahramanmaraş’tan Dulkadiroğlu’ndan tüm Türkiye ye selamlar saygılar sunuyorum. On bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayı içerisindeyiz. Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine hayır, huzur ve bereket getirmesini temenni ediyorum. Başta Filistin ve Suriye olmak üzere Müslüman kanı dökülen her yere rabbim şu mübarek günler hürmetine huzur ve barış getirsin. Dulkadiroğlu’nda Ramazan ayı bir farklı geçmektedir. Bizim insanımız iftarda ekmeğini bölüşmeyi, yemeğini paylaşmayı çok sever. Bugün Kahramanmaraş’ta hangi eve gitseniz muhakkak bir misafir görürsünüz. Kahramanmaraş’ta Ramazan ayı ayrı bir güzeldir. Şehrin tarihi ve kültürel kimliğini yansıtan Dulkadiroğlu ilçemizde ise daha bir güzeldir. Burada insanımız sahura kadar hoş sohbetler için bir araya gelir. Bu sohbet ve muhabbetin sonunda sahurlar yapılır ve gece sabaha bırakılır. Bizde bu güzellikleri koruma adına programlar organize ediyoruz. Bu kapsamda ilk olarak ilçemizin daha temiz olması adına temizlik ekiplerimiz iki kat fazla mesai harcamaktadırlar. Bu güzel ibadeti yerine getiren vatandaşlarımızın kötü koku ve çevre kirliliğinden etkilenmemeleri adına elimizden geleni yapıyoruz. Ramazan ayı öncesinde insanlarımızın vakit geçirebileceği park ve bahçelerde tadilatlar ve çeşitli düzenlemeler yaptık. Vatandaşlarımız park ve bahçelerimizde zamanlarını en güzel şekilde geçirebiliyorlar.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.