Geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)'e şikayet eden Dulkadiroğlu Muhtarları Derneği Başkanı Resul Arslanhan'ın oğlu tarafından şikayet edilmiş ve bu şikayet kamuyounda çokca konuşulmuştu.

Daha öncesinde oluşan Yörükselim Mahalle Muhtarı Akif Neşnat'ın Büyükşehir Belediyesi'ndeki işinden alınması ve azarlanması konusuyla ilgili kamuoyunda gündem oluşurken, Kanuni Mahalle Muhtarı ve Dulkadiroğlu Muhtarları Derneği Başkanı Resul Arslanhan'ın nasıl bir açıklamada bulunacağı kamuoyu tarafından merakla bekleniyordu.

Resul Arslanhan bugün kendi sosyal medya hesabı Facebook üzerinden kamuoyuna yazılı bir açıklama yaptı.

Konuşmasına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhur İttifakı'nın korunması amacıyla başlayan Arslanhan, karşılıklı olarak münakaşa yaşandığının doğru olduğunu belirtirken herhangi bir kendisine yönelik hakaretin kesinlikle olmadığını savundu.

İşte Dulkadiroğlu Muhtarları Derneği Başkanı Resul Arslanhan'ın yaptığı kamuoyu duyurusu şu şekilde:

Kıymetli Hemşehrilerim,

Son günlerde sosyal medyada çok konuşulan ve şahsımı da çok yakından ilgilendiren konu ile ilgili açıklama yapma gereği duydum. Oğlum tarafından Kahramanmaraş’ta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Cumhur İttifakını koruma amacıyla yazılan mektubun akabinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile yaşadığımız tatsızlığın lüzumuna binaen şunları ifade etmek istiyorum. Öncelikle karşılıklı olarak sözlü bir münakaşa yaşandığı doğru fakat kesinlikle şahsıma yönelik hakaret söz konusu olmadığı gibi böyle bir şeye müsaade etmem de mümkün değil. Her bir ferdi kahraman olan Kahramanmaraş’ımın başta şahsım olmak üzere ne muhtarına ne de vatandaşına hakaret ettirmek bir kenara dursun, olumsuz tek bir kelimeye dahi müsaade etmediğimi ve bundan sonra da müsaade etmeyeceğimi bilmenizi istiyorum. Bu memlekette, Aziz Milletimiz haricinde karşılık veremeyeceğim, sessiz kalıp boyun eğeceğim hiç bir güç yok Elhamdulillah. Herkes haddini ve yerini mutlaka bilmelidir. 
Mahalle muhtarları ve belediye başkanları, yerel yöneticiler olarak mesai arkadaşları oldukları gibi aynı zaman da et ile tırnak gibidirler. Bu anlayış gereği herhangi bir emir verme ya da emir alma durumu kesinlikle söz konusu değildir. Bizler bu durumun ziyadesiyle bilincinde olduğumuzu ifade ederken herkesin aynı bilinçte olması gerektiği konusunda ikazda bulunuyorum.

Yerel yöneticilerden, “Muhtarını üzen beni üzer” ilkesiyle muhtarlara verdiği önemi ve saygıyı gösteren Sayın Cumhurbaşkanımız’dan aldığımız liyakatın ve ehliyetin öneminin farkına varmalarını, iletişim üslubuna dikkat etmelerini ve saygısını korumalarını istirham ediyorum.

Yaşanan tatsızlığın, tam bağımsız Türkiye olma yolunda emin adımlarla yürüyen teşkilatımızla ve yıllarca hasretinden yanıp tutuştuğumuz “Dünya Beşten Büyüktür” diye haykırabilen bir lider olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile kesinlikle hiç bir alakasının olmadığı gibi herhangi bir kırgınlığım söz konusu değildir. Her şey bir yana özellikle dışarda düşmanın hat safhalara çıktığı bugünlerde dava bilinci ve ruhunu taşıyan bir hizmetkar olarak ihtiraslara ve komplekslere yenik düşmeyeceğimi; Cumhur İttifakı ve Dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a da küsecek kadar ferasetsiz bir insan olmadığımı ifade etmek istiyorum.

Tek amacı Kahramanmaraş’a hizmet etmek olan bir mahalle muhtarı ve dernek başkanı olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidarlığı ve Aziz Milletimizin birlik ve beraberliği için her türlü dünyevi makamları elimin tersiyle itebilecek kadar cesur olduğumu ve arkamızda ki gücün ise sadece siz değerli dostlarım ve Alemlerin Rabbi olan Allah(cc) olduğunu da bilmenizi istiyorum.

Bu olayın ardından, her biri birbirinden kıymetli muhtarlarımız ve yerel yöneticiler arasında ki ilişkilerin gelişeceğine, ilişkiler de iletişim üslubuna dikkat edileceğine ve saygının korunacağına yürekten inanıyorum. Aynı zaman da bundan sonra ki süreçte tüm muhtarlarımızın daha güçlü yanında olacağımı ve haklarını daha güçlü savunacağımı da bildirmek istiyorum.

Bu düşünceler içerisinde, Dulkadiroğlu İlçemiz ve Kahramanmaraş’ımız için bugünden itibaren daha dinamik bir şekilde durmadan, yorulmadan; azimle ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimi ve mücadeleyi asla bırakmayacağımı bilmenizi istiyorum. 

Birlik ve beraberlik içinde Cumhur İttifakı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için mücadeleye devam...
Bu duygularla tüm hemşehrilerime saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Kalın sağlıcakla...

Resul Arslanhan
Kanuni Mahallesi Muhtarı
Dulkadiroğlu Muhtarları Derneği Başkanı