Antalya'nın Döşemealtı ilçesinde meydana gelen kan donduran olayda, Şenay Ayvaoğlu (37) boşanma aşamasında eşi Serkan Ayvaoğlu (42) tarafından konuşma bahanesiyle çağrıldığı düğünde başına ateş edilerek öldürülmüştü. Jandarma ekipleri eşini öldürdükten sonra kaçan Serkan Ayvaoğlu'nu yakalamak için çalışma başlatırken Şenay Ayvaoğlu'nun yakınlarının ise cenazeyi almak için morga geldiklerinde büyük üzüntü yaşadığı görüldü. Öte yandan olayla ilgili dikkat çeken yeni ayrıntılar da ortaya çıktı.

Kadın cinayetlerinin bir yenisi olan olayda boşanma aşamasındaki eşi Serkan Ayvaoğlu'nun konuşma bahanesiyle çağırdığı düğünde öldürdüğü Şenay Ayvaoğlu'nun şiddet gördüğü gerekçesiyle 1 yılda 2 kez eşi hakkında uzaklaştırma kararı aldığı öğrenildi. Öte yandan Ayvaoğlu'nun cinayeti çocuklarının gözü önünde işlediği, daha önce ise eşinin kolunu kırdığı belirtildi.

ARACA BİNDİRMEYE ÇALIŞTI, EŞİ REDDETTİ

Olay, dün gece saat 22.00 sırasında Döşemealtı ilçesi Dağbeli Mahallesi’nde meydana geldi. Serkan A. (42), boşanma aşamasında olduğu eşi Şenay Ayvaoğlu (37) ile konuşmak için düğünde bulunduğu alana geldi. İddiaya göre Serkan A., konuşmak istediği eşini otomobile bindirmek isteyince genç kadın itiraz etti. Bunun üzerine Serkan A., eşine tabanca ile iki el ateş etti. Silah sesi üzerine olay yerine gelen vatandaşlar durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi. Bölgeye sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri 3 çocuk annesi kadının hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yeri ve savcılık incelemesinin ardından kadının cenazesi Antalya Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı.

“KIZIMI HUNHARCA KATLETMİŞ"

Yurt dışında gördü, Lice’de kurdu! Şimdi milyonlar kazanıyor Yurt dışında gördü, Lice’de kurdu! Şimdi milyonlar kazanıyor

Cenazeyi almaya anne ve babası geldi. Morg önünde uzun süre gözyaşı döken anneyi yakınları sakinleştirdi. Şahsın cinayeti 5, 10 ve 17 yaşındaki 3 çocuğunun gözleri önünde işlediği öğrenildi. Baba Ali Okulu, “Kızımı hunharca katletmiş. Bir de bunu çocuklarının gözü önünde yapıyor. Uzaklaştırma kararı da vardı. Şahıs daha önce kızımı tehdit etmişti” dedi.

DAHA ÖNCE DE KOLUNU KIRMIŞ

Avukat Mehmet Aykan ise, “İlk olarak ayın 22’sinde Ankara’dan dönerken Şenay hanım beni aradı, dinlenme tesisinde yakalayarak kolunu kırmış. Şikayeti üzerine oradan bir uzaklaştırma kararı vardı. Akabinde Antalya’ya geldikten sonra uzaklaştırma kararı da buradan aldırdık. Tehditlerine sürekli devam ediyordu. 2-3 ayrı dosya vardı. Dün gece Şenay hanım düğün için annesinin babasının yanına gidiyor. Yanında da çocukları var. O sırada ağaçların altına saklanmış, oradan çıkıp kafasına sıkıyor. Hiçbir şey demiyor, planlı ve tasarlı oluyor. Henüz yakalanmadı şahıs" dedi.

Aile tarafından alınan Şenay Ayvaoğlu’nun cenazesinin Dağbeli Mahallesi’nde toprağa verileceği öğrenilirken, kaçan şahsı yakalamak için çalışmalar devam ediyor.