Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi Yürükselim Mahallesi'nde oturan down sendromlu Hatice Kuyzu mahalle muhtarı Akif Neşnat tarafından doğum günü sürprizi yapıldı. Mumları söndüren Kuyzu'nun sevinci görülmeye değerdi.

Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat İlçesi Yörükselim Mahallesi muhtarı Akif Neşnat önderliğinde down sendromlu Hatice Kuyzu'ya yaş günü sürprizi yapıldı.

Yaş günü pastasıyla Hatice Kuyzu'nun evinin kapısını çalan muhtar ve arkadaşları, güzel bir sürpriz yaptı. Kapıda gelen araçları görünce sevinçle alkış çalan Hatice Kuyzu, gözyaşlarına hakim olamadı. Kızının bu mutlu anıyla son derece duygulanan annesi ise bu özel günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan Yörük Selim Mahallesi muhtarı Akif Neşnat'a teşekkür ederek, ''Ben bu yaşıma kadar hayatımda böyle bir muhtar görmedim" ifadelerini kullandı.

Hatice'nin babası Mevlüt Kuyzu ise "Benim eşim astım hastasıdır. Kendime ait sepetli motosikletim var. Ben bununla hergün hastaneye gidi geliyorum. Köyde yaşam, şehir hayatından çok farklıdır. Buranın havasıyla yaşıyorum. Ben muhtarıma teşekkür ediyorum. " diye konuştu.

Kahramanmaraş'ta esnafın canına tak etti! Güngör'e veryansın! Yol ve kaldırım çalışması çileye döndü Kahramanmaraş'ta esnafın canına tak etti! Güngör'e veryansın! Yol ve kaldırım çalışması çileye döndü

Mahalle Muhtarı Neşnat doğum günü sürpriziyle yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Mevlüt amcam 25 yıl önce kızının rahatsızlığından dolayı kendisini bu bölgeye adamıştır. Kızı için yaşam mücadelesi vermekteler. Geçtiğimiz aylarda biz de burada Suna kardeşimize doğum günü kutlaması  yaptığımdan dolayı Hatice kızımızda bunu çok istedi. Bizde bu arzusunu yerine getirdik. Mahallle sakinlerimizle birlikte burada Davullu-zurnalı bir doğum günü kutlaması yaptık. Biz öncelikle insanların gönüllere dokunmak istiyoruz. Ben muhtarlık masasında oturup da kaşe, imza ve mühür vuran bir muhtar olmadım, olmayacağım."