30 yıl önce Ermeni birliklerinin yaptığı bir katliamdan kurtulan ve Karabağ'ı terk etmek zorunda kalan Azerbaycan Türkleri, bugünlerde evlerine dönmenin heyecanını yaşıyor. 30 yıl aradan sonra ilk kez Gabriel kentindeki köyüne gelen Zahid Kuliyev'in gözyaşları izleyenleri üzdü.

Rus destekli Ermeni birliklerinin 1991-1992 katliamından sağ kurtulanlar 30 yıl sonra evlerine dönüyorlar.

Azerbaycan silahlı kuvvetleri, Karabağ'ı Ermeni işgalinden kurtarmak için Ekim-Kasım 2020 arasındaki 44 günlük savaşta kazanılan şanlı zaferin ardından bölgede yeni bir sayfa açtı.

30 yıl önce terk ettikleri köye dönenler, sürecin sonunda Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan'ın bile "Karabağ Azerbaycan'ındır" demesiyle gözyaşlarını tutamadı.

Bakü merkezli Azad TV'nin yapımcılığını üstlendiği "Biz Geri Döndük" belgeseli, Ermenilerin süngüsü altında yurtlarını terk etmek zorunda kalanların hikayelerini ekrana getiriyor.

30 yıl sonra Karabağ'ın Gabriel Şehri'ne bağlı Söğütlü Köyü'ne dönen Zahid Kuliyev, bir zamanlar yaşadığı evi görünce gözyaşlarını tutamadı. Kuliyev'in anlatımı izleyenleri de duygulandırırken, "Biz Geri Döndük" belgeselinden o anlar sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Rusya'da metroda telefonla konuştuğu için bıçaklandı Rusya'da metroda telefonla konuştuğu için bıçaklandı