Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce ile yaptığı görüşmedeki detaylar ortaya çıktı. İddiaya göre Bahçeli Muharrem İnce’i Cumhur İttifakı’na çekme faaliyetlerine başladı.

Gazeteci Fatih Ergin, Devlet Bahçeli’nin kapalı kapılar ardında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi kendi saflarına çekme gayreti içerisinde olduğunu belirtti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek bir toplantı yapmıştı. Toplantının içeriğiyle ilgili ç.ok fazla bilgi verilmezken Yeniçağ’dan gazeteci Fatih Ergin’den odlukça dikkat çekici bir iddia geldi.

Ali Öztunç, Hastanelerdeki randevu sorunu için Meclis araştırması açılmasını istedi Ali Öztunç, Hastanelerdeki randevu sorunu için Meclis araştırması açılmasını istedi

Fatih Ergin katıldığı bir programda Bahçeli – İnce görüşmesinin detaylarını anlatırken hükümete yakın güvendiği bir kaynaktan aldığı bilgileri paylaştı. Ergin’in iddiasına göre Devlet Bahçeli CHP’den ayrılarak Memleket Partisi’ni kuran Muharrem İnce’yi Cumhur İttifakı’na çekme gayreti içerisine girdi.

BAHÇELİ İNCE'NİN NABZINI YOKLADI
Mevcut Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde 1 oyun bile çok önemli olduğunu vurgulayan Fatih Ergin söz konusu iddiasıyla ilgili şunları söyledi:

"MHP kaynaklarından benim aldığım bilgiye göre sayın Devlet Bahçeli, Muharrem İnce’yi muhalefetin muhalefeti olarak kendilerine en yakın isim olarak görüyor. MHP Genel Merkezi’ndeki görüşmede de İnce’nin ve partisinin Cumhur İttifakı katılması noktasında nabız yoklaması yapmış. Bahçeli ile İnce görüşmesinin arka planı budur."