DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin ilçe kongresinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, MHP lideri Bahçeli'yi eleştirdi. "Bahçeli, krizlerin ortağıdır" diyen Babacan, ekonomik krize ilişkin de eleştirilerde bulundu.

“BAHÇELİ KRİZİN ORTAĞI”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin 2001 ekonomik krizinde de hükümetin ortağı olduğuna dikkati çeken Babacan, “Bu kadar kriz var. Bahçeli de bu krize ortak tıpkı 2001 yılında olduğu gibi. Bahçeli krizlerin ortağıdır. Sayın Erdoğan kusura bakmasın demokratik kazanımlarımızın eskiye dönmesine izin vermeyeceğiz. Her fırsatta bizim yönetimimizin başarıları ile övünüyor Sayın Erdoğan. Son yılların başarısını neden anlatmıyorsun? Merkez Bankası'nın faizi Avrupa'nın en büyüğüdür. Dolar her an artıyor, enflasyon artıyor. Madem alanım ekonomi diyorsun neden düzeltmiyorsun? Çünkü düzeltemezsin” diye konuştu

“EKONOMİNİN BOZULOMASININ NEDENİ KÖTÜ YÖNETİM”

"Yeni bir operasyonun sesleri geliyor" diyen Babacan, "Yapılacak operasyonları ekonominin bozulmasına mazeret yapmayın. Zaten ekonomi bozuk. ‘Ne yapalım ekonomik operasyon yaptık ekonomik bozuldu’ demeyin. Ekonominin bozulmasının nedeni kötü yönetim" şeklinde konuştu.