BBP lideri Mustafa Destici, doktorlara yönelik ''Giderlerse gitsinler'' diyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için, ''Kaybetme lüksümüz yok'' dedi.

Cumhur İttifakı'nın ortakları arasında gösterilen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 14 Mart Tıp Bayramı sebebiyle yayımladığı mesajında, tüm siyasi partilere düşen görev ve sorumlulukların bulunduğunu bildirdi.

Bunların başında sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının önlenmesi geldiğini belirten Destici, bu saldırıların sağlık çalışanlarıyla birlikte tüm vatandaşların vicdanında ağır yaralara neden olduğunu kaydetti.

“HEKİMLERİMİZ KENDİLERİNE DUYULAN GÜVENLE MİLLETİMİZE HİZMET ETME KONUSUNDA ISRARLI OLMALI”
Bu tip suçların engellenmesi için cezaların artırılması, yasalarda suçluların lehine kullanılan boşlukların giderilmesi gerektiğini belirten Destici şu ifadeleri kullandı:

"Devletimiz, sağlık hizmetlerine ve sağlık çalışanlarımıza önemli yatırımlar yapıyor. Tüm sağlık çalışanlarımız, özellikle hekimlerimiz, ülkemizin en başarılı öğrencileri arasından seçilip tıp fakültelerimize kabul ediliyorlar. Karşılıklı olarak büyük fedakarlıklarla gerçekleşen uzun, zor, yorucu bir eğitim sürecinden sonra hekimlerimiz görev yapmaya başlıyorlar ve hekimlik mesleği, ömür boyu devam eden bir öğrenme süreciyle yürütülebiliyor.

Bu gerçeklerin ışığında hekimlerimiz verdikleri emek ve milletimize sağladıkları katkıyla orantılı ücretlere ve özlük haklarına sahip olmalı. Hekimlerimiz kendilerine verilen emeğin, kendilerine duyulan güvenin ve milletimizin geleceğine duydukları bağlılıklarının şuuruyla milletimize hizmet etme konusunda ısrarlı olmalı.

“HEKİMLERİMİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE İYİ YETİŞMİŞ-YETİŞTİRİLMİŞ HİÇBİR BİREYİMİZİ KAYBETME LÜKSÜMÜZ YOKTUR”
Devletimiz de hekimlerimizin gelecek kaygısı duymadan, huzurla görev yapabilmeleri için üzerine düşen fedakarlığı yapmalı, bütçeden hekimlerimiz başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına daha fazla payı ayırmalıdır.

Suriye Dışişleri'nden sinir bozan çıkış: "Suriyelileri göndermeyin, istemiyoruz!" Suriye Dışişleri'nden sinir bozan çıkış: "Suriyelileri göndermeyin, istemiyoruz!"

En önemlisi hekimlerimizin düşünceleri ve talepleri ciddiyetle dikkate alınmalı, sağlık hizmetleri alanında yaşanan problemlerin çözümüne, hekimlerimizin katkı sağlamasına imkan tanınmalıdır. Bizim ülke olarak hekimlerimiz başta olmak üzere iyi yetişmiş-yetiştirilmiş hiçbir bireyimizi kaybetme lüksümüz yoktur. Bu tartışılmaz bir gerçektir."

Destici ayrıca, Türk Tabipler Birliği'nin konuyu siyaset malzemesi yapmaya çalıştığını ifade ederek, "İçinde Türk Tabipleri Birliği’nin de olduğu bazı meslek kuruluşlarının yöneticilerinin, yürütmekle yükümlü oldukları asli görevleri yerine ülkemize ve milletimize düşmanlık etmeyi görev edinmiş odakların sözcülüğünü üstlenmeye çalışmalarının konunun dışında ve müstakilen Türkiye'nin önemli meselelerinden biri olduğunu düşünüyoruz" dedi.