İşçi Haklarını Koruma, Sosyal Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Sultan Ünal; Genel Başkan Yardımcısı Bilal Gültekin'e yapılan saldırı hakkında açıklamada bulundu.

İşçi Haklarını Koruma, Sosyal Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Sultan Ünal'ın yaptığı açıklama şu şekilde:

"Derneğimizin kıymetli yöneticileri, dernek üyelerimiz ve saygı değer basın mensupları ve muhterem misafirler, bu günkü genel başkan yardımcımız Bilal Gültekin'e iş yerinde patronları tarafından yapılan saldırıdan dolayı yapacağımız basın açıklamamıza hoş geldiniz.

Daha dün bir basın açıklamamızda İzmir ‘de gerçekleşen işçi kardeşimize yönelik darp olayını kınarken bu gün genel başkan yardımcımıza yönelik çalıştığı iş yerinde patronlar tarafından yapılan saldırı bizleri derinden üzmüştür.

Genel başkan yardımcımız bizler gibi işçi geçimini emeğiyle sağlayan birisidir. Ailesinin nafakasını kazanmak amacıyla iş yerine gittiğinde işten çıkarıldığını öğrenmiş patronlarına işten ayrılmak istemediğini ailesinin geçimini sağlamak için bu işe ihtiyacı olduğunu ve işten ayrılmak istemediğini söylemesine rağmen iş yerinden darp edilerek uzaklaştırılmış, işçi kardeşimizin olayı ispat etmek amacıyla bu durumu kayıt altına aldığını fark edilince bu kez dışardan zorla işletme içerisine götürülerek hürriyetinden yoksun bırakılmış zorla telefonuna el konulmuş ve içeriğini bilmediği evraklar imzalatılmıştır. El konulan telefonundaki ispat aracı video ve ses kayıtları silinmiştir. Bir saati aşkın arada rehin tutulmuştur.

Televizyon izlerken inanamadığı olay başına geldi! Televizyon izlerken inanamadığı olay başına geldi!

İşçinin emeği kutsaldır işçinin emeğinden başka sermayesi yoktur. Bakmakla yükümlü olduğu kişiler vardır. İşçinin kutsal olan emeğinin çiğnenmesi ve yok sayılması ne hukuk tarafından ne dinimiz tarafından ne de insanlık tarafından kabul edilebilir bir durum değildir. Genel başkan yardımcımıza yapılan bu saldırıyı şiddetle lanetliyoruz, kınıyoruz. Bu konunun çok sıkı bir şekilde takipçisi olacağımızı ilan ediyoruz.

İşçi Haklarını Koruma, Sosyal Dayanışma Ve Yardımlaşma Derneği olarak gücünü ve kişiliğini paradan alan kişilere kesinlikle taviz vermeyeceğiz."

WhatsApp Image 2023-01-11 at 20.22.10