İzmir deprem dehşeti Cuma günü öğle saatlerinde yaşadı. Kandilli Rasathanesi verilerine göre 6.6 büyüklüğünde gerçekleşen depremin ardından çok sayıda bina yıkılırken, yüzlerce binada da ciddi hasar meydana geldi. Depremde ise çok acı bir tesadüf yaşandığı ortaya çıktı. Bayraklı'da yıkılan Emrah apartmanının müteahhidi Hayati Uzun'un 1992 yılında Erzincan’da meydana gelen depremde torunu Emrah'ı kaybettiği ve İzmir’e gelerek yaptırdığı apartmana hayatını kaybeden torununun adını verdiği ortaya çıktı.

DHA'nın aktardığı habere göre, İzmir’in Seferihisar açıklarında meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde Bayraklı’da yıkılan Emrah Apartmanı'nın ismiyle ilgili acı bir tesadüf ortaya çıktı. Binanın müteahhidi Hayati Uzun'un, 1992 yılında Erzincan depreminde torunu Emrah Uzun'u kaybettikten sonra İzmir'in Bayraklı ilçesine taşınıp bu binayı yaptırdığı, torununu ismini de binaya verdiği öğrenildi. Hayati Uzun'un bu depremde de gelini Rabia Uzun ve 2 torununu kaybettiği bildirildi. 

Dikkat! İnternet'ten kurbanlık alayım derken dolandırılmayın... Dikkat! İnternet'ten kurbanlık alayım derken dolandırılmayın...

Seferihisar açıklarındaki depremde Bayraklı ilçesi Mansuroğlu Mahallesi'nde yıkılan 7 katlı Emrah Apartmanı'nda acı bir tesadüf ortaya çıktı. Binanın müteahhidi olan Hayati Uzun, 1992 yılındaki Erzincan depreminde torunu Emrah Uzun'u kaybetti ve Bayraklı'ya geldi. Hayati Uzun, burada 2 blok halinde 7 katlı ve 28 daireli bir bina inşa etti ve depremde kaybettiği torunu Emrah'ın adını binaya verdi. 

Hayati Uzun, süreç içinde başka bir yere taşındı, ancak oğlu Bora, gelini Rabia ve çiftin oğlu Hayati Uzun burada yaşamaya devam etti. Emrah Apartmanı, cuma günü meydana gelen depremde tamamen yıkıldı. Dede Hayati Uzun, bu depremde de kendisi ile aynı adı taşıyan torunu Hayati Uzun ile diğer torununu ve gelinini kaybetti. Oğlu Bora Uzun'un ise ağır yaralı olarak hastanedeki tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

(Kaynak: DHA)