Davete icabet sünnettir. Tabi ki geleceğim


DÜN telefonum çaldı…

Arayan çok sevgili kardeşim AKSU TV Genel Yayın yönetmeni Cüneyt Beyit’ti.

Hoş beş faslından sonra…

Dedi ki:

“Milletvekili Ahmet Özdemir AKSU TV’de canlı yayın programına çıkacak, özellikle kısıtlama olmadan, önceden herhangi bir soru hazırlanmadan, hür iradeleri ile ne sorarlarsa sorsunlar ucu açık bir program olması dileğiyle, birkaç gazeteci arkadaşlarında davet edilmesi arzusunda bulundu...”

Bu vesile ile aradığını ve programa davet ettiğini söyledi.

*

Tam “Nasıl oldu bu iş? Ya aykırı bir soru soran olursa? Kimleri davet edeceksin? Davet edeceğin gazetecileri iyi seç” falan diye pas atacaktım ki…

Şimdi durup dururken gol yemeyelim diyerek vazgeçtim.

Ve şöyle dedim:

“Davete icabet sünnettir. Tabii ki geleceğim.”

*

Telefonu kapattıktan sonra…

Kendi kendime dedim ki:

İşte siyasetçi dediğin bu… Korkmadan, çekinmeden, bu şehrin dünyaya açılan penceresi olan AKSU TV’de gazetecilerle bir araya gelip, özgürce ve herhangi bir konuda eğip bükmeden, allanmış pullanmış hazır sorular olmadan, her şeyi sorabileceğiz…  

Ahmet Özdemir’den içtenlikle ve samimi olarak cevaplar alacağımızı tahmin ediyorum…

Çünkü bu “Cesur Yürekliliği” İl Başkanıyken de göstermişti…

Yine AKSU TV’de gazetecilerin karşısına çıkmıştı…

Kamuoyunda “Çelik bilek” lakabı takılan Özdemir bence “Cesur yürek” lakabını da hak ediyor…

Umarım diğer Milletvekilleri ve tüm İl, İlçe Belediye Başkanları da bu yolda adım atarlar…

*

Yani demem odur ki:

Siyaset yürek işidir…

Siyaset gönül işidir…

Siyasette korkak olduğunuz müddetçe kaybetmeye mahkûmsunuzdur…

Bir sefer gönüllere girerseniz oradan kolay kolay çıkartmaz bu Halk…

Tıpkı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gönüllerden çıkartmadıkları gibi…

"Çarşamba akşamı AKSU TV ile evlerinize konuk olacağız… İzlemenizi tavsiye ederiz…"

***

BİR FOTOGRAF HERŞEYİ ANLATIR
 


 

GÜZEL bir kızımız…

Allah ocağına bağışlasın o kadar masumane bir dik duruş ve bakışı var ki…

Fethe çıkmış bir asker misali…

Giyinip kuşanıp…

Osman Başkanın mitingine gelmiş…

*

Bir elinde AK Parti bayrağı…

Bir elinde pankart…

Odaklanmış bir şekilde karşıya bakıyor…

Ben burdayım der gibi…

*

Bence…

Elindeki pankart ile her şeyi özetlemiş…

*

Ne mi var bu pankartta:

Osman Okumuş Başkana, destek var…

Osman Okumuş Başkana, samimiyet ve sevgi var…

Osman Okumuş Başkana, sen nerdeysen biz arkandayız demek var…

*

Yani kısaca demem odur ki:

Böyle seçmenler olduğu müddetçe…

Osman Başkan’a…

“Ne HASAN yetişebilir ne de TAŞHAN…”

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali ak
ali ak - 1 yıl Önce

mustafa bey sorarmısını lütfen,,
maraşlı yerel hangi hizmet için oy versin? 16 yılda bitirlemeyen göksun yolunamı? 16 yıda yapılmayan ilçe yollarınamı? haftasonları trafiğin kilitlendiği Başkonuş yaylası-Maraş arası Andırın yolunamı? Yarım yamalak yapılan Karacasu-
Üngüt aksındaki alt üst geçit kavşaklara mı? Benzer şekilde şehrin bir ucundan girip öteki ucundan çıkan şehrin içinden geçen şehirler arası yolların üstündeki alt üst geçitler kavşaklar bağlantı yolları Diyarakır, Malatya, Ş.Urfa gibi şehirlerde bütün olarak Kara yolları tarafından projelendirilip çok kaliteli ve iyi standartlarda yapılmasına ragmen K.Maraşta halen belediye çamura batmaktadır. Yapılan madalyalı kavşak ortadadır alttan geçen yol sürekli bozulmaktadır. 20 metre altındaki eski dar köprü ise hala yenilenmemiştir. adana istikameti 3 şerit yol geldiği halde eski körü da ve 2 şerit olarak durmaktadır. Hal kavşağı hala sürünmektedir. bunlar beceriksizlik örneği değilmidir? neden Malatyada ve diğer şehirlerde on numara yapılırken K.Maraşta acemice süründürülmektedir bu hizmetler..

ali ak
ali ak - 1 yıl Önce

Mesela Kayseriye 1600 yataklı Malatyaya 800 yataklı ŞUrfaya 1700 yataklı şehir hastaneleri yapılırken k. maraşa yapılan 400 yataklı hastane yapılmıştır. ( o da yatak yetersiz diye sonradan bazı odalar çift yatağa dönüştürülmüştür).. Bunları vatandaş görmüyor mu ? Her şehre modern statlar yapılırken K.Maraş avutulmuştur. bir parmak bal çalıp oyları alınmıştır ama hizmet gelmemiştir. K.maraş- Kömürler arası otobana kadar olan yol bile 16 yılda sıcak asfaltla kaplanıp bitirilmemiştir yarım yamalak sürünüyor. Hızlı tren uzaktan geçecek Maraş'a uğramayacak siz körüağzına taşınacaksınız oradan hızlı trene bineceksiniz denmiştir. Bu gibi sebeplerden dolayı her seçimde Reise olan sevgisinden dolayı % 70 oy veren K.Maraş halkı mitingde de görüldüğü üzere kırılmıştır.. Ve bunlar gibi sayılacak bir sürü şey çıkar daha.. 16 yılda K.Maraş halkının hükümete verdiği oyun desteğin karşılığı alınamamıştır vatandaş bunu görmüştür ve sabrı bitmiştir. Türkiye gelişmiştir şehirler gelişmiştir modernleşmiştir. ama K.Maraş maalesef verdiği desteğin karşılığında gelişmemiştir hizmet almamıştır.

ali ak
ali ak - 1 yıl Önce

Ayrıca yarım yamalak hizmet yatırım vatandaşa eziyettir.
Yapılan kamu binaları planlı projeli, trafik vs düşünülerek yapılmalıdır. Mesela Mehmet Akif kültür Merkezi yapılmıştır bir konser tiyatro vs olduğuna Şekerdere trafiği kilitlenmektedir gelen yüzlerce araç yola park etmektedir. Yeterli araç parkı alanı olmayan yere kamu hizmet binası yapılmasın.. Artı şehir içinde ruhsat verilen düğün salonlarının da yeterli park yeri yoktur ve gelenler caddeye yola kaldırımlara park etmektedir.. lütfen yeterli park yeri olmayan düğün salonlarına ruhsat vermesinler... yarım yamalak alt geçit örneği; eski postaneden gelen yolun yeraltı çarşısından geçen bölümü. nizami bir şekilde postaneden gelen yol al geçidin içinde çok keskin bir dönüş ile devam etmektedir.. yeraltı çarşısı önü tekke kısmında olan eski binalar istimlak edilip yıkılıp yol genişletilememiştir beceriksizlik değilmi bu?

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.