Mustafa Genç, "Yazdıklarım size iletilmiş olsaydı eğer Elbistan belediye başkanı Mehmet Gürbüz’ü bu görevde bir saat bile tutmayacağınızı düşünüyorum." diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, yazdığı şikayet mektubunu gönderdi.

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'ün, Elbistan'da hukuku ve kanunları hiçe sayarak her türlü yolsuzluğu yaptığını ve çok açık bir şekilde de istediğiniz yere şikayet edin dediğini yazan Mustafa Genç "Sayın Cumhurbaşkanım bu konuyu da ben sizi sevdiğim için ve vatandaşlık görevimi yerine getirmek adına yazdım." diyerek mektubunu sonlandırdı.

İşte Genç'in yazdığı mektup:

"Sayın Cumhurbaşkanım ben devletini, milletini, bayrağını, ülkesini seven temelde ülkücü, AKP kurulduğu günden beri de AKP’ye oy veren bir vatandaşım. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 13 yıldır otogar dışından şehirlerarası özel terminal işletmeciliği yapıyorum. Sizi de çok seviyorum iyi bir devlet adamısınız bu ülkenin de size ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Cenabı Allah sizi başımızdan eksik etmesin.

Sayın Cumhurbaşkanım cimere 15 defa yazdığım şikayetlerimin size iletilmediği kanaatindeyim bu yüzden size faks çekme ihtiyacı duydum. Size en büyük zararı yerel yönetim belediye başkanları veriyor. Yazdıklarım size iletilmiş olsaydı eğer Elbistan belediye başkanı Mehmet Gürbüz’ü bu görevde bir saat bile tutmayacağınızı düşünüyorum.

Elbistan'da hukuku ve kanunları hiçe sayarak her türlü yolsuzluğu yapıyor, çok açık bir şekilde de istediğiniz yere şikayet edin diyor, bu durumda çaresiz kalan halk savcılığa başvuruyor, İçişleri Bakanlığı gereken soruşturma iznini vermediğinden dolayı savcılık işlem yapamıyor. Halkta çaresiz kalınca seçimlerde bunun faturasını size çıkarıyor. 10.09.2021 tarihinde Kahramanmaraş’ta düzenlemiş olduğunuz mitingde önceki mitinglerin dörtte biri halk ancak vardı.  Bunların çoğu da belediye çalışanlarıydı.  Buna sizde şahit oldunuz. Bunun ana sebebi yerel yönetimler (Belediye başkanları)  bilginiz olsun.

Halk belediye başkanlarının zulmünden kurtulmak için AKP gitsin de kim gelirse gelsin adalet mekanizması çalışsın diyor. İnsanlar böyle bir beklenti içerisine girmiş durumda. 

Örneğin: Elbistan şehirlerarası otogarı özel mülk müdür?  Neden Öz Elbistan ve Lider Elbistan firmasından başka firmalar otogara alınmıyor bu durumda birileri cebini mi dolduruyor? 145.000 nüfuslu Elbistan halkı neden iki firmaya mahkum ediliyor? Kahramanmaraş otogarında 54 firma var iken neden Elbistan otogarında iki firmadan başka firmalar otogara alınmıyor. TBMM’nin çıkarmış olduğu kanunların Elbistan’da bir geçerliliği yok mu, yoksa bu kanunları çıkarmanın anlamı nedir? Böyle yüzlerce örnek var. Bu konu hakkında özel terminalime gelen insanlarla konuşuyorum kamuoyu araştırması yapıyorum.

İnsanların % 75-80’i AKP’ye belediye başkanları yüzünden küs ve kırgın olduklarını söylüyorlar. Eğer ki Cumhurbaşkanımızın bunlar hakkında bilgisi olsa idi böyle şeylere asla müsaade etmezdi. Cumhurbaşkanımıza bu konu hakkında bilgi verilmediği, şikayetlerin bildirilmediği için gereken önlemler alınmıyor vb. düşünceler yer almaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanım bu konuyu da ben sizi sevdiğim için ve vatandaşlık görevimi yerine getirmek adına yazdım. ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ  OLSUN"