Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir açılış töreninde yaptığı konuşmada enflasyon ve hayat pahalılığı mesajları verdi. Erdoğan, “Hayat pahalılığı konusunda gözümüzü kapatmadık.” dedi.

Akşener, gıda ürünlerinin fiyat artışlarını tek tek açıkladı Akşener, gıda ürünlerinin fiyat artışlarını tek tek açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir Kuva-yı Milliye Meydanı'nda düzenlenen 'Balıkesir OSB, Çamlık Millet Bahçesi, Ardıçtepe Barajı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında hayat pahalılığına da değindi. Erdoğan, “Hayat pahalılığı konusunda gözümüzü kapatmadık.” dedi.

Enflasyonun tüm dünyanın sorunu olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Doğal gazımızı çıkardığımız andan itibaren Türkiye'nin nereye varacağını anlayın. Ülkemizi güçlendirecek ne varsa hepsini azimle yürütüyoruz. En büyük sorunumuz, enflasyonun insanlarımızın günlük hayatlarında açtığı sıkıntılardır. Esasen enflasyon tüm dünyanın sorunudur. Hayat pahalılığı konusunda gözümüzü kapatmadık, yük paylaşan bir anlayışla tartışma erdemini ortaya koyduk. İnsanlarımızın kayıplarını telafi edecek tedbirleri alıyoruz. Bu erdemden yoksun belli kesimler ortalığı yaygaraya vermeye çalışıyor. Birileri de devleti ve milleti soymaya kalkışıyor. Hükümete geldiğimizden beri vesayet güçleriyle mücadele ettik.” diye konuştu.