Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomimize yönelik saldırının doğrudan ezanımıza ve bayrağımıza yönelik saldırılardan hiçbir farkı yoktur. Türkiye'yi, döviz kuruyla pes ettireceklerini sananlar, yanıldıklarını pek yakında göreceklerdir" sözlerini kullandı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Mesajında Türkiye'ye karşı ekonomik savaşa dikkat çeken Erdoğan "Aziz milletim, sevgili kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor,  mübarek Kurban Bayramı'nızı tebrik ediyorum. Bizleri bir Kurban Bayramı'na daha  kavuşturan Rabbimize hamdediyorum" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ı kızdıracak sözler: ''Erbakan Hoca ders anlatırken bunlar ne yapıyordu, biliyor musunuz?'' Erdoğan'ı kızdıracak sözler: ''Erbakan Hoca ders anlatırken bunlar ne yapıyordu, biliyor musunuz?''

Bayramın tüm İslam alemine ve insanlığa hayırlar getirmesini temenni  eden Erdoğan, Kurban Bayramı'nın rahmet ve bereketinin sıkıntılardan kurtulmaya  vesile olmasını diledi.
Türk milletinin iyi günde, kötü günde birlik olabilme, kenetlenebilme,  tek yürek, tek yumruk gibi hareket edebilme kabiliyeti sayesinde binlerce yıldır  ayakta kalmayı başardığını ifade eden Erdoğan, son yıllarda karşılaşılan her  saldırının, darbe girişiminin, tuzağın bu sayede bertaraf edildiğini belirtti.  Erdoğan, bugün de milletin aynı erdemli tavrı gösterdiğini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kurban Bayramı'mızın hemen ardından 947. yıl  dönümünü bizzat yerinde idrak edeceğiniz Malazgirt Zaferi'mizden bu yana, nice  badirelere göğüs germiş bir milletiz. Özgürlüğümüzün sembolleri olan ezanımıza ve  bayrağımıza yönelik her saldırıya aynı azim, kararlılık ve dirayetle karşılık  verdik." diye konuştu. 

"Ülkemiz bunların hepsinin üstesinden gelecek güce sahip"

Gelecek hafta 96. yıl dönümüne ulaşılan 30 Ağustos Zaferi'nin de  vatana sahip çıkma iradesinin tezahürlerinden biri olduğunu vurgulayan Erdoğan,  sözlerini şöyle sürdürdü:"15 Temmuz'da maziden atiye kurduğumuz köprüyü ve coğrafyamızdaki bin  yıllık varlığımızı canımız pahasına koruma kararlılığımızı bir kez daha  gösterdik. Ekonomimize yönelik saldırının doğrudan ezanımıza ve bayrağımıza  yönelik saldırılardan hiçbir farkı yoktur. Amaç aynıdır. Amaç Türkiye'yi ve Türk  milletini dize getirmektir, esir almaktır. Biz boynuna boyunduruk vurulmasındansa  boynunun vurulmasını tercih eden bir milletiz. Terör örgütleriyle, içimizdeki  ihanet çeteleriyle, binbir hileyle, desiseyle, tuzakla çökertemedikleri  Türkiye'yi döviz kuruyla pes ettireceklerini sananlar, yanıldıklarını pek yakında  göreceklerdir. Allah'ın izniyle ülkemiz bunların hepsinin de üstesinden gelecek  güce, imkana, dirayete sahiptir. Yeter ki biz bir olalım, iri olalım, diri  olalım, kardeş olalım, hep birlikte Türkiye olalım."

Hac farizasını yerine getirmek için mübarek topraklarda bulunanların  ibadetlerinin kabul ve makbul olmasını dileyen Erdoğan, Filistin'den Suriye'ye  Güney Asya'dan Türkistan'a kadar dünyanın pek çok yerinde zulüm altında inleyen  tüm mazlumların kurtuluşu için dua ettiğini söyledi.

Araçlarıyla yola çıkanlardan dikkatli olmalarını, hız sınırlarına  riayet etmelerini, emniyet kemerlerini takmalarını, uykusuz direksiyon başına  geçmemelerini, trafik kurallarına harfiyen uymalarını isteyen Erdoğan, bayram  sevincinin matem havasına büründürülmemesi için herkesin üzerine düşeni yapması  çağrısında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı'nın gönüllere ferahlık, hanelere  mutluluk, Türkiye'ye aydınlık getirmesini dileyerek, sevgi ve saygılarını iletti.