Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci'yi protesto eden öğrencilerin makam arabasının üzerine çıkmasına sert tepki göstererek "Böyle bir öğrenci olamaz. Onlar olsa olsa üniversitelerin içine sızmış teröristlerdir" açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla görevden alınan Prof. Dr. Melih Bulu'nun yerine Boğaziçi Üniversitesine önce vekaleten, sonra yeni rektör olarak atanan Prof. Dr. Naci İnci'ye yönelik protestolar devam ediyor.

YARI ÇIPLAK ARACIN ÜZERİNE ÇIKTI

Rektör Naci İnci, bugün makam aracına bindiği esnada öğrencilerin protestosuyla karşılaştı. Bazı öğrenciler Naci İnci'nin bindiği makam aracının önünde durarak geçmesine izin vermedi. Aracın üzerine daha sonra yarı çıplak bir kişi çıktı. Özel güvenlik ekiplerinin olayı engellemeye çalışmasıyla da arbede yaşandı.

Aşırı hız can alıyordu,motosiklet sürücüsü ölümden döndü Aşırı hız can alıyordu,motosiklet sürücüsü ölümden döndü

ÜNİVERSİTELERİN İÇİNE SIZMIŞ TERÖRİSTLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde Boğaziçi Üniversitesinde yaşananlara tepki gösterdi.

Rektörünün arabasının üstüne çıkıp orada tepinen bir öğrencinin olduğu bir Türkiye'yi kabullenemediğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rektörünüz aracın içinde, siz önünü kesiyorsunuz, daha sonra aracın üstüne çıkıp tepinmeye başlıyorsunuz. Böyle bir öğrenci olamaz. Onlar olsa olsa üniversitelerin içine sızmış teröristlerdir." açıklamasını yaptı.