Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının Covid-19 vakalarının yüzde 90'ında başarılı olduğu duyuruldu.

Pfizer, BioNTech ile birlikte geliştirdiği Covid-19 aşısının üçüncü fazında yapılan analizlere göre aşının Covid-19 vakalarının yüzde 90'ında başarılı olduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamada, aşılama sürecinden 28 gün sonra virüse karşı korumanın başladığı ancak piyasaya sürülecek olan aşı sürümünde bu sürenin değişiklik gösterebileceği belirtildi.

AŞI YÜZDE 90 ETKİLİ

Pfizer CEO'su Albert Bourla, "Bugün bilim ve insanlık için harika bir gün. Covid-9 aşımızın üçüncü faz sonuçları, aşının Covid-19'a karşı koruma sağladığını gösterdi" dedi.

BioNTech CEO'su Uğur Şahin ise yaptığı açıklamda, yenilik, bilim ve küresel işbirliğinin etkisinin görüldüğünü belirtti.

Şimdi de başımıza kör eden sinekler çıktı! Toplamda 6 büyük şehir için kırmızı alarm verildi Şimdi de başımıza kör eden sinekler çıktı! Toplamda 6 büyük şehir için kırmızı alarm verildi

İki firmanın da hisse değerleri yükselirken Pfizer hisseleri yüzde 9,62 artışla 40,58 dolara, BioNTech hisseleri ise yüzde 23,89 artışla 113 dolara yükseldi.