CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Özel İdare binasını yıkarak ''Kent Meydanı'' yapacağını söyleyen ancak ''Maraş Han'' reklam afişi astıran Hayrettin Güngör'ü eleştirdi.


Kahramanmaraş'ı hizmetsiz bırakıp, borç batağına sürüklediği yetmiyormuş gibi, beceriksizliklerini boş bahanelerle örtmeye çalıştığı öne sürülen AK Partili KMBB Başkanı Hayrettin Güngör'e tepkiler peş peşe geliyor.

Hem proje üretmeyip hem de eski Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç döneminde projelendirilip hayata geçirilmeyi bekleyen hizmetlerin üzerine çöken AK Parti’li KMBB Başkanı Hayrettin Güngör, 'kafa karıştıran' afişleriyle şov ve reklam yaptığı dilden dile konuşuluyor.

KMBB bütçesini hizmete değil bir nevi afiş ve reklama harcayan AK Parti’li Hayrettin Güngör’ün Trabzon caddesindeki “Maraş Han” pankartıyla donattığı görülürken, halkın eleştirilerine maruz kalıyor.

Güngör, Google'da 'Dünyanın en saçma binası' olarak yapılan aramada ilk sırada çıkan Özel İdare İş Merkezi Binası'nı yıkarken ''kent meydanı'' sözü veren ve yıkılmasının ardından binbir çeşitle bahaneler uydurup bu sefer ''Maraş Han'' yapacağını ilan eden Güngör'e bir tepki de CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş'ten geldi.

CHP'li Ateş, yaptığı açıklmada şunları kaydetti:

"Sevgili Hayrettin Güngör artık bir karar ver. Yıkılan Özel İdare İş Merkezi yerine kent meydanı mı, yoksa Maraş Han İş Merkezi mi yapılacak? Anlıyoruz ki burasıyla birilerine söz verilmiş. Hani burası kent meydanı olacaktı? Nereden çıktı bu. Sen buraya otel yapacaksın ama bu binayı neden yıktın? Hayrettin Güngör...

"MİLLETİN AKLIYLA DALGA GEÇİYORLAR"

Hani bu belediye çok borçluydu. Bu kadar kamulaştırmayı nasıl yapacaksınız? Görüldüğü gibi astığınız afişte meydan görülmüyor. Meydan nerede? Ben artık bunu Kahramanmaraşlının aklıyla dalga geçmek olarak değerlendiriyorum.

Bu projeyle ilgili söz verdiğiniz bir firma var mı? Ulusal çapta büyük bir firmanin teknik personeli buraya gelip buralarla ilgili herhangi bir çalışma yaptı mı? Bu çalışmayı size verdi mi? Yerel seçime 2 yıl gibi bir süre kaldı.

BURA DA MI MEZBELELİK OLACAK?

Ve korkarım ki; Sayın Hayrettin Güngör, burayı bize mezbelelik halinde bırakıp gidecek. Yani daha önce de yıkıp yapmadığı yer gibi olacak. Eğer Trabzon Caddesi'ne bu kadar yoğunlukta iş merkezi kurulursa bu memlekete ihanet edilmiş olur. Burası trafikten geçilmez."

Mustafa Buluntu KMTSO Başkanı seçildi! işte KMTSO, Asil, TOBB ve Disiplin kurulu üyeleri... Mustafa Buluntu KMTSO Başkanı seçildi! işte KMTSO, Asil, TOBB ve Disiplin kurulu üyeleri...

MECLİS'TE BÖYLE BİR KONU YOK
CHP'li meclis üyesi Mustafa Kaykı'ya mikrofon uzatılıp, "Maraş Han" projesinin Meclisten geçip geçmediği soruldu. CHP Meclis üyesi Kaykı böyle bir projenin Meclise gelmediğini ifade etti.

MECLİSTEN GEÇMEYEN PROJE OLUR MU?

Röportaj esnasında bir çok Kahramanmaraş halkından sözlü olarak; ''Yıktı özel idare binasını, kent meydanı yapacağını söyledi. Şimdi ise Maraş han yapacağını afiş ile halka duyuruyor. Yazık bu şehre? Bu şehrin talihi kara, sahipsiz, halkın aklıyla alay ediyor. Bu Hayrettin yüzüne AK Parti bu şehir de kaybederse şaşmayın'' dedikleri duyuldu.