Kahramanmaraş’ta hızlı tren hakkında CHP Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Ali Öztunç’un sosyal medya hesabından yaptığı açıklama, iki siyasi gurup arasında gerginliğe neden oldu. Milletvekili Ali Öztunç’u yalancılıkla suçlayan siyasetçilere cevaben CHP İl Başkanı Esat Şengül ve Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, parti binasında basın toplantısı düzenledi. 

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, şunları kaydetti: 

“Değerli basın emekçileri hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. İki selam vardı birinde başkan Azerbaycan'a gönderdi bir diğer selam da ben bu pandemi sürecinde cansiperane çalışan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kamu çalışanları ve basın emekçilerine göndermek istiyorum. Buradan onları saygı ve sevgiyle selamlıyorum.  

Demokratik yapılarda iktidar ve muhalefet vardır. İktidar icraat yapar. Muhalefette olması gerekeni gösterir. Yani muhalefetin görevi eksiklik iktidara göstermek ve iktidarın bunu yapmasını sağlamaktır. Böyle işler iktidarın bundan rahatsızlık duymasını ben anlayabilmiş değilim. Cumhuriyet olarak bizim görevimiz bu halkın bize verdi. Muhalefet görevini en iyi şekilde yapmaktadır. Bu da şehrimizde özellikle akciğer konuları gündeme taşıyarak iktidarın göstermek bunları tamamlanmasını sağlamak olmaktadır. Sayın milletvekilimiz hızlı tren ile ilgili bir açıklama yaptı. Hepinizin malumu Geçmiş dönemde de bir gündeme gelmiş gibi o dönemde Sayın AK Parti milletvekilleri çıktılar. Hayır kesinlikle Kahramanmaraş'a gelecek dediler. 2014 yerel seçimlerinde seçimlerden önce bütün bilboardlara hızlı tren Kahramanmaraş'a geliyor. Kahramanmaraş Hayırlı olsun diye bastırdılar. Arkadaşlar bunu yapan kendileri o şehirde herhangi bir istasyonunun olmama o şehri girdiğinin göstergesi olamaz. Yani eğer o trenin o şehre girdiğini iddia ediyorsanız oradan geçtiğini iddia ediyorsanız burada bir istasyonunun olması gerekiyor. Bu Kural taşımacılığında sabit bir kuraldır var mı? Kahramanmaraş'ta birisi herhangi bir istasyon yok. Benim diyorlar işte Nurdağı'nda bir araya Maraş'tan bir hata ayrılacak taşımayla oraya götüreceğiz diyorlar. Ben buradan AK Partili milletvekillerini bir öneride bulunmak istiyorum. Bu dahiyane fikirlerinden sonra bir de ben yapayım. Yarın Kahramanmaraş Havalimanı da kapatalım. Hayırlı olsa doğru düzgün çalıştıramıyoruz. Gaziantep'e bir servis koyayım renk koyun buradan. Gaziantep'e gitsinler o zaman bu mudur? Şimdi bundan dolayı rahatsızlık duymak hele hele Cumhuriyet Halk Partisi lideri yalancılıkla itham etmek yani en hafif tabirle siyasetten nezaketsizlik. Neler yalanı diye Cumhuriyet Halk Partisi'nin her seferde bu memlekete bir çivi çakmadıklarını itham etmek de yine en hafif tabirle cahilliktir. AK Parti'nin sayın başkan Türkiye'de neler yaptığını anlattı. Ben de yere şöyle bir bakayım Kahramanmaraş’a. Bir kere AK Parti’nin 6. Milletvekilinden 5 tanesi Maraş'a ne hizmet yapıldığını öğrenmek istiyorlarsa Cihat Sezal’a sorsunlar amcası Orhan bey Cumhuriyet Halk Partisi milletvekili hangi hizmetleri geçirmiş? Eğer Cihat bey bunun cevabını veremez. Ben anlatırım. İkincisi Sayın Ahmet Özdemir'e kameralara bakarak sesleneyim. Sayın Özdemir hani Maraş'tan çıkıp köyünüze gidiyorsunuz ya Andırın yolu var ya Kahramanmaraş'tan Andırın olan sevgili Andırın asfaltını Cumhuriyet Halk Partili milletvekili Ali Şahin yaptırdı. Sonra bir kibrit sonra da şeye hatırlatmada Sayın Habibe Öcal’a yapayım. Hani sizin köyünüzün yanından geçen Türkoğlu Narlı yolu var ya işte o yol CHP döneminde açıldı ve asfaltlandı. Sayın Mahir Ünal memleketinizde sizin sattığınız şeker fabrikasını Cumhuriyet Halk Partisi yaptı. 

KİM YALAN SÖYLÜYOR? KİM DOĞRU SÖYLÜYOR?

AK Partili belediye başkanları döneminde kenarındaki o kaldırımları yapamadınız. Trabzon Bulvarı var ya Trabzon Caddesi işte, onu CHP’li belediye başkanı İbrahim Öztürk yaptı. Yüzlerce örnek sayabilirim size Bununla ilgili bu konuda iktidarın bize eksikliklerini de getirdiğimiz için teşekkür etmesi gerekirken bizi yalancılıkla itham etmeleri demin de ifade ettiğim gibi bilgisizlik ve cehaletten daha fazla bir şey diye düşünüyorum. Arkadaşlar biz bundan sonra da Kahramanmaraş’ımız için eksik gördüğümüz her şeyi dinleme taşımaya devam edeceğiz. Bir buçuk sene evvel bu kente stadyum yapacağız diye söz vermediler mi? Bilboardlara ilan asmadılar mı? Yani onun dışında otogar sözü verdiler. Yaptılar mı? Hayır. Ekinözü’ne duble yol sözü verdiler yapmadılar, Afşin'e Çağlayancerit’e söz verdiler yapmadılar. Benim bölgem 25 yıldan beri yol yapacağız diyorlar yapmadılar. Helete’ye seçimlerden önce bu 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu'nun Spor Salonunda 3000 kişinin huzurunda AK Partililer hepsine seçimlerden önce sizi belediye yapacağız diye söz verdiler. Yaptılar mı? Yapmadılar. Kim yalan söylüyor? Kim doğru söylüyor? Ben tam oyunu takdirine bırakıyorum. Arkadaşlar teşekkür ederim."