Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde Bakan Murat Kurum'a seslendi.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bağlı bulunan kuruluşların bütçesi kabul edildi.

Görüşmelerde söz alan CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş'taki sorunları dile getirdi.

Hayrettin Güngör fena yakalandı Hayrettin Güngör fena yakalandı

"DOĞA KENDİ KENDİNİ Mİ KİRLETİYOR?"
Kahramanmaraş'ta Aksu Çayı ile Sır Barajı’nın kirletildiğine ilişkin suç duyurusunda bulunduğunu ve takipsizlik kararı verildiğini söyleyen Öztunç, “Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bir yazı göndermiş, ‘Kahramanmaraş’ta Sır Barajı’nı ve Aksu Çayı’nı kirleten kimse yok.’ Allah’ın hikmeti mi ya? Doğa kendi kendini mi kirletiyor? Aksu Çayı kendi kendini mi kirletiyor? Organize sanayiden buraya, fabrikalardan buraya kimyasal atık gittiğini bilmiyorlar mı? Yazık günah değil mi orada oturan insanlara” sorusunu sordu.

"ELBİSTAN, 'ZEHİRİSTAN' OLDU"
Son olarak Afşin-Elbistan Termik Santrali ile ilgili ise, ''Termik santral kül saçmaya devam ediyor. Elbistan'a daha önce 'Külbistan' demiştik. Oldu artık 'Zehiristan' yazıktır. Orada yaşayan insanlarda vergisini veriyor.'' sorusunu ekledi.