Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, düzenlediği basın toplantısında Ayvalı Barajındaki çiftçilerin su sorunuyla ilgili, “çözüm çok basit, çiftçilere belediyenin su kuyularından su temin edin.” dedi

Kahramanmaraş’ta Partisinin İl Başkanlığı Binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Ali Öztunç, Ayvalı Barajı bölgesindeki çiftçilerin yaşadığı su sıkıntısıyla ilgili, “Çiftçilerimiz tarım alanlarını ekmişler, 7 bin 200 dönüm alan ekili. Bu alanda ekim yapılacak biçilecek, su lazım, su yok. Mısır su isteyen bir bitkidir, mısır yeraltında su kaynağından beslenmelidir ve sulama yapmak gerekir.

Bu vatandaş tarlaya mısır ekerken, kimse bir şey demedi, size su vermeyiz demediler. Vatandaşa mısır ektirdiler ‘Ayvalı barajından su vereceğiz’ dediler, şimdi suyu vermiyorlar su yok.

"ÇÖZÜMÜ ÇOK BASİT"

Varan 2: Elbistan Belediye Başkanı hakkında 2. soruşturma izni verildi! Varan 2: Elbistan Belediye Başkanı hakkında 2. soruşturma izni verildi!

Yazıktır günahtır, ne istiyorsunuz bu milletten, ne istiyorsunuz bu çiftçiden, zaten batmış çiftçi. Bir de siz vermiyorsunuz. Belediye’nin su kuyuları var çiftçilere oradan temin edin suyu. Yerel yönetimin Ayvalı Barajındaki meseleyi çözmesi gerekiyor. Çiftçiler Belediye binasının önüne gidiyor muhatap bulamıyor. Çiftçiler protesto ediyor cevap vermiyorlar. Çözüm çok basit, Belediye’nin su kuyularını çalıştır’’ şeklinde konuştu.

MİLLETİMİZ BAŞI SAĞ OLSUN

Milletvekili Ali Öztunç, Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan Kahramanmaraşlı şehidimizi unutmadı. Öztunç, “Şehidimiz var, şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum mekânı cennet olsun. Başımız sağ olsun, Türk Milletinin başı sağ olsun.

Allah, ailesine ve sevdiklerine sabır versin. İnşallah bu acıları bir daha yaşamayız. Yarın bayramın birinci günü şehidimizin ailesine gideceğiz taziye için. Yarın Kurban Bayramı, Tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin Kurban Bayramını kutluyorum, Allah nice güzel bayramlara eriştirsin bizleri. İnşallah ağız tadıyla güzel bir bayram geçiririz” ifadelerini kullandı.